Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 13:22:41

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

05.10.2022   17:19Агенцiя

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

Досить приносити зброю в суди!

Кампанія розпочалася з пресконференції, протягом якої керівники ССО і КМЄС розповіли про роль Служба судової охорони у зниженні рівня небезпек і ризиків у судах, що зросли через збільшення кількості вогнепальної та іншої зброї у громадян з початку російського вторгнення. Безпека в судах не існує за замовчуванням. Замінування судів, блокування приміщень судів під час проведення суспільно-резонансних судових процесів, погрози на адресу суддів та учасників судових процесів – усе це багато років є буденним  явищем в українській системі правосуддя. Тому спікери закликали українців утриматися від спроб пронесення в суди зброї та інших заборонених предметів. Кампанія спрямована на дві аудиторії: перша включає професійну спільноту, зокрема адвокатів, суддів, прокурорів, працівників апарату суду; друга – це громадяни, які взаємодіють чи будуть взаємодіяти з різними органами судової влади, наприклад свідки чи родичі обвинувачених.

Майже 87 тис. заборонених предметів «знешкоджені»

З початку війни оперативні обов'язки служби продовжують зростати, адже потреба у безпеці в органах правосуддя та роль ССО у її забезпеченні значно розширилася. Так, з січня по серпень 2022 року працівники служби встигли забезпечити охорону 1,74 млн судових засідань та не допустили пронесення в суд 86 539 заборонених предметів, у т.ч. 2429 одиниць вогнепальної зброї, спроби пронесення якої зросли у 18,5 разів, порівнюючи з січнем серпнем 2021 року, коли було знайдено 131 одиниць. “Тож ми просимо громадян дотримуватися правил і не брати до суду речі, яким там не місце, або ж не нарікати на дії працівників Служби, які запобігають пронесенню таких предметів у будівлі суду. Адже безпека усіх учасників судового процесу – це наша робота”, – підкреслив Олександр Баланда, заступник Голови Служби судової охорони.   

Мова йде про безпеку кожного

У Консультативній місії Європейського Союзу в Україні, яка фінансує дану кампанію, зазначають, що її метою є привернення уваги громадськості до забезпечення безпеки учасників судових засідань та формування розуміння того, чому і як Служба судової охорони працює для забезпечення безпеки кожної людини.  “Величезна кількість стрілецької зброї та небезпечних предметів, які так і не потрапили до зал судових засідань, вразила нас та змусила усвідомити важливість Служби судової охорони для забезпечення безпеки кожної людини у судах”, – заявила Маура О’Салліван, керівник апарату Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. За її словами, місія відзначає вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи. “Ми продовжуватимемо надавати підтримку українським партнерам Місії з більшою увагою до їхніх потреб в умовах нинішнього воєнного стану”, - зазначила Маура О’Салліван на пресконференції.

Що далі?

Пресконференцію відвідали 12 представників медіа, у тому числі 2 національні телеканали. Наступними кроками буде підтримка комунікації через наступні канали: відеоролики для демонстрації прикладів щоденних небезпек, які попереджують співробітники ССО; постери у судах, які показують ССО як гаранта безпеки в установах системи правосуддя; інсталяція «Куб» з чотирма тематичними зонами, які дозволять відвідувачам та співробітникам судів краще зануритися у результати щоденної роботи ССО; випуски подкасту, присвяченого реальним історіям працівників ССО, які зіграли свою роль у попередженні небезпек у будівлі суду; інформаційні ініціативи для українських медіа.

Останні новини Чернігівщини

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору 11:28

За принципової позиції ювенальних прокурорів, Господарський суд Чернігівської області повністю задовольнив позов, поданий в інтересах Новобілоуської сільської ради Чернігівського району, визнав недійсними 5 додаткових угод, укладених до договору про закупівлю палива для закладів освіти, та стягнув із постачальника природного газу до місцевого бюджету майже 300 тис. грн, надмірно сплачених на їх виконання.

  Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ

Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ 11:27

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.

Про Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді»

Про Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» 11:22

Інститут політико-правових та релігійних досліджень з нагоди відзначення Дня Соборності України проводить Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» (далі – Конкурс).

Надзвичайні ситуації зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації зареєстровані в області за минулу добу 11:13

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждалих осіб не зареєстровано.

Чернігівщина — одна з 6 областей, де вже організовано суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану 11:11

Про це та інші актуальні питання запровадження цієї ініціативи на території всієї держави йшлося сьогодні на всеукраїнській онлайн-нараді під головуванням заступника Міністра економіки України Тетяни Бережної. Від Чернігівської області до участі у нараді долучилися заступник начальника ОВА Дмитро Іванов, представники Департаменту економічного розвитку ОВА та Чернігівського обласного центру зайнятості.