Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:09:25

Росіяни перекидають літаки, людей і техніку на прикордонні з Україною аеродроми білорусі

01.10.2022   21:24Агенцiя

Інститут вивчення війни та Генштаб ЗСУ окреслили найголовніші ризики, які загрожують Україні з території білорусі. Щоправда, подекуди сторони суперечать одна одній у заявах.

Безпосередня участь білорусі у війні в Україні з боку росії залишається малоймовірною, незважаючи на заяви українських джерел 29 вересня про те, що ця країна готується прийняти новомобілізованих російських військових.

Головне розвідувальне управління України (ГУР) повідомило, що білорусь готується розмістити до 20 тис мобілізованих російських чоловіків у існуючих цивільних приміщеннях, складах і покинутих сільськогосподарських об’єктах країни. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України Олексій Громов також заявив, що тривають заходи щодо розширення Лунінецького аеродрому (50 км від білорусько-українського кордону з боку Житомирщини та у майже 300 км від Чернігівщини), ремонту складської та військової інфраструктури.

Білоруський опозиціонер Павло Латушко також висловився про мобілізацію в білорусі та перекидання військ рф. Керівник Народного антикризового управління Павло Латушко написав у Twitter із посиланням на свої джерела, що Лукашенко погодився розмістити 120 тисяч солдат зс рф протягом листопада-лютого, а також зобов'язується додатково мобілізувати в білорусі 100 тисяч військовозобов'язаних.

Незалежна моніторингова організація «Беларускі Гаюн»також повідомила, що рф доставила літаки Су-30 на аеродром Барановичі (180 км до кордону з Волинню). Ці дані можуть свідчити про те, що рф і надалі використовуватиме білоруські військові об’єкти та інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що це провідні показники неминучої участі білорусі в Україні від імені росії, пише Інститут вивчення війни.

Щоправда, моніторингова група повідомила, що вона не може ані підтвердити, ані спростувати дані наведені Латушком та Генштабом України.

Громов заявив, що немає жодних ознак того, що російські війська формують ударну групу для націлювання на північ України, що свідчить про те, що російські війська навряд чи використовуватимуть білорусь як стартовий майданчик для наземних атак на Україну, незважаючи на повідомлення про скупчення військ і техніки в білорусі.

«Ці повідомлення, швидше за все, свідчать про те, що президент росії володимир путін продовжує використовувати свої відносини з президентом білорусі Олександром Лукашенком, щоб використовувати білоруську землю для розвитку російського військового потенціалу. Раніше ISW оцінював, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки втручання білорусі в Україну. ISW також оцінює, що росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або з існуючих підрозділів у білорусі», - висловлює припущення Інститут вивчення війни.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.