Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 03:42:02

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

27.09.2022   14:15Агенцiя

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

Разом із іншими небайдужими чернігівськими ентузіастами за два місяці вони уже сплели понад півсотні сіток!

«Я дуже щаслива, що у нас у Чернігові так багато небайдужих людей – каже жінка, і що кожен допомагає, хто чим може: хтось приносить матеріали, хтось донатить кошти на тканину та фарбу, а ще хтось кожного дня приходить плести сітки…  Сьогодні вся наша Україна – таке ж саме величезне полотно, до якого всі небайдужі ниточка за ниточкою вплітають свій внесок у нашу спільну Перемогу!

 «З початком повномасштабного російського вторгнення багато чернігівчан опанували нову волонтерську «професію», – зазаначає Марина. – І я також – не виняток… Моє життя, як і життя усіх нас, 24 лютого поділило на «до» і «після». Були розпач і шок, і   найжахливіші в житті тижні, коли рятувалися у підвалі від страшних обстрілів, і навіть тимчасова евакуація за кордон, проте звідти я постійно рвалася додому… Тож, вернувшись до рідного Чернігова, вирішила, що хочу і мушу допомагати: взялася закривати оперативні потреби військових, а потім нас попросили сплести одну сітку. Мій чоловік – інженер-проектувальник, тому запропонував: «Чому ж тільки одну? У нас приватний будинок, а якщо б ми зробили каркас, і самі сітки плели, і ще й усіх охочих до нас на добру та потрібну справу запрошували… Сказано – зроблено: організували каркаси і взялися за плетіння сіток!

У нашій сім’ї плетуть усі – і ми з чоловіком, і його батьки, і навіть наші двоє діток! Плетемо,  ріжемо,  фарбуємо тканини спеціальною фарбою у кольори камуфляжу, приймаємо заявки від військових на нові сітки...  Ми плетемо сітки різного розміру: одні – на окопи, інші на техніку – для танків та артилерії  та на автівки.  Освоїли різні техніки плетіння – для того, аби сітка була і міцна, і водночас не надто важка, і, звісно ж, надійно маскувала. Ця робота забирає багато часу, сил та коштів, тож ми дуже вдячні усім, хто нам допомагає, зокрема, і добродіям Goodacity.     

За два місяці, що ми плетемо маскувальні сітки, виготовили їх уже понад півсотні – і всі вони поїхали в «гарячі» точки на Сході та Півдні, для наших захисників. Вони маскують і рятують техніку наших солдат, їхні життя. Ми всі віримо, що плетемо для нас Перемогу!

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».