Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 05:10:03

🔰В Менській громаді шукали вдалі рішення для розвитку громади та інтеграції переселенців

22.09.2022   09:03Агенцiя

Перший Ідеатон на тему «Генерування та пошук ідей для вирішення проблем розвитку громади та інтеграції переселенців» відбувся у Менській територіальній громаді 20 вересня.

 Формат Ідеатону передбачав роботу з представниками органів місцевого самоврядування, осіб із числа вимушено-перемішених осіб, представників громадського сектору та молоді.

Новий формат зустрічі не став перешкодою для плідної  роботи, так як тематика Ідеатону – не вигадана, а актуальна, і навіть наболіла для учасників. Початок роботи виявився дуже емоційним. Розповідаючи про актуальність проблем, про пріоритети, які були до війни і які встановилися під час нападу на Україну, деякі учасники просто не стримували сліз. Під час випробувань і окупації, втрати рідних і домівок, українці навчилися цінити час і друзів, змінили пріоритети і життєві орієнтири, відношення до держави і до самих себе. Особливо було відмічено, що стосунки місцевих мешканців із людьми, які стали вимушеними переселенцями, не є конфліктними. Люди дуже тепло відносяться до нових членів територіальної громади, розуміючи їх стан і проблеми, що виникають.

Від емоційних виступів учасники переходили до формування проблем, які зараз на часі, конкретизації напрямків, обговорення і, після критичного аналізу, спільно шукали шляхи можливого рішення. Відбувався спільний пошук інноваційних рішень щодо актуальних соціальних, економічних, безпекових та гуманітарних проблем громади.

Напрацювання стануть основою для створення плану спільних короткострокових і перспективних дій для подолання та мінімізації існуючих викликів в громаді, задоволення потреб як місцевих жителів, так і переселенців.

Захід проводиться ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту "Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО" за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»).

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини