Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:23:35

Від цілодобового патрулювання — до доставки хліба та ліків: як працювала поліція в Сосницькій громаді від початку повномасштабної агресії рф

04.08.2022   09:39Агенцiя

З моменту початку бойових дій і до звільнення Чернігівщини від окупантів сектор поліцейської діяльності №1 Корюківського райвідділу поліції, розташований у смт Сосниця, ні на мить не припиняв виконання усіх поліцейських функцій.

Співробітники відділення поліції здійснювали добове чергування в приміщенні поліції, обслуговування викликів і піше патрулювання населеного пункту.

— Ми весь час підтримували зв’язок як з керівництвом районного відділу поліції, так і особисто з начальником ГУНП Володимиром Нідзельським, — згадує начальник сектору поліцейської діяльності №1 Ігор Осадчий. — Регулярно доповідали їм обстановку та погоджували з ними всі свої заходи.

Найбільш затребуваною формою несення поліцейської служби у перші тижні повномасштабної війни стало піше патрулювання, обслуговування викликів громадян.

— Було збільшено кількість нарядів. Всі поліцейські, замість звичного виконання посадових обов’язків за штатом, стали фактично патрульними. Це було необхідно для більш ефективного обслуговування викликів та спілкування з громадянами. Адже звернень було багато. Всі цікавились обстановкою в Україні, області та районі. Людям катастрофічно не вистачало інформації, тож поліція певний час була фактично єдиним надійним джерелом відомостей, — розповідає Ігор Осадчий.

Поліцейські організовували патрулювання разом з громадськістю з числа місцевих мешканців, які виявили бажання допомогти поліції. Таких було близько 60 чоловіків. Патрулювали цілодобово. В першу чергу, не допускали мародерства. Охороняли адмінбудівлі, критичні об’єкти інфраструктури. Дільничні допомагали розвозити хліб та гуманітарну допомогу, ліки до віддалених населених пунктів.

Згадуючи подробиці перших днів наступу російських загарбників на Чернігівщину, Ігор Осадчий розповів:

— Вранці 28 лютого до Сосниці з півночі наблизилася велика колона російських військ на бронетехніці. Перш ніж пройти по краю селища, вони провели хаотичний обстріл населеного пункту. Напевне, хотіли розлякати людей, щоб поховалися і не рахували техніку та не бачили напрям руху. Під час цієї стрілянини вороги влучили в жінку, яка перебувала біля місцевого магазину. Саме тоді поряд опинився піший патруль поліції — слідчий Ігор Жабко і криміналіст Сергій Ільєнко. Поліцейські підбігли до жінки і впевнилися, що потерпіла не подає ознак життя. Тоді офіцери попросили перехожих викликати швидку допомогу, а самі негайно розпочали серцево-легеневу реанімацію. Один робив непрямий масаж серця, інший забезпечував штучне дихання. За деякий час жінка самостійно зробила подих. Однак поліцейські не припиняли реанімаційні заходи до прибуття медиків. Лікар «швидкої» підтвердив поліцейським, що вони все зробили правильно. Після цього медична бригада доставила потерпілу до лікарні.

У найгостріший період перебування російських окупантів на значній території Чернігівської області поліцейські у Сосницькій громаді діяли злагоджено і чітко. Вони тримали криміногенну ситуацію на контролі і не допустили ані розгулу мародерства, ані проявів колабораціонізму. Поліцейські й надалі продовжують несли службу і допомагати людям.

Поліція Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.