Захисники Чернігова: не було різниці, чи то день, чи то ніч
Оборона Чернігова – це безстрашність мобілізованого, мужність воїна територіальної оборони, підтримка місцевого населення.

А ще це професійність кадрових військових та власне командування Сил оборони. Віталій – один із офіцерів управління оперативного командування «Північ», який разом із побратимами виконували такі ж бойові задачі та робили свій внесок у відбиття російських окупантів.
Віталій змалку проживав у військовому містечку, тож не дивно, що подальше життя і кар’єра пов’язалися із захистом Батьківщини. Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну зустрів як звичайний військовий – з тривоги, отримання зброї, спорядження, бойових задач.
- Ми були завчасно підготовлені. Отримали у підпорядкування найбільш підготовлених військових. за командою висунулися на позиції, провели розвідку… Нашим завданням було не допустити прориву ворожих танкових колон до Чернігова, - розповідає офіцер.
Перші дні, за словами військового, були найважчими, бо потрібно було витримати і дочекатися, поки підтягнуться основні сили, мобілізуються люди.
- Дні здавалися монотонними: не було різниці, чи то день, чи то ніч. Спати спочатку не хотілося, бо організм був заряджений. Підпорядкований колектив був злагоджений, і всі діяли професійно. При цьому ніхто не жалівся, що незручно спалося чи несмачно їлося, - згадує Віталій. – Хтось був більш підготовлений і тримався краще морально, хтось менше, але всі трималися купи і готові були виконувати поставлені завдання Ворог же часто змінював тактику, вдавався до хитрощів. Однак ми діяли на крок попереду і знищували його раз і назавжди.
Офіцер, як і його колеги, відповідали також за злагодженість у підрозділах та між ними. Каже, сумніву у тому, що Чернігів вистоїть, не було. Та й вибору також: за Черніговом був Київ.
- Ми як офіцери розуміємо, що на нас рівняються, до нас прислухаються, і ми несемо повну відповідальність за поставлені нами задачі, - зауважив Віталій та запевнив, що так звана робота над помилками була зроблена, проведений аналіз, і наразі Чернігів захищений, а особовий склад підпорядкованих підрозділів готовий до будь-яких сценаріїв із боку ворога.
Віталій не міг не згадати допомогу місцевого населення.
- Вони теж не сиділи, склавши руки. Приносили чай, теплі речі, лопати, хтось допомагав копати, - розповідає військовий. – Сумно було дивитися на маленьких дітей. Це було десь тижні через два, як зараз пам’ятаю, ми з хлопцями заїхали в магазин, накупляли солодощів. І коли бачили дітей, роздавали їм, і у них в очах з’являлася хоч тимчасова, маленька, але радість. Наші діти дуже рано подорослішали. На жаль…
__________________________
Вірте у своїх захисників, вірте у ЗСУ!
#захисники_Чернігова #обличчя_переможців #ОК_Північ #Вірю_в_ЗСУ
Останні новини Чернігівщини
Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55
В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49
На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої транснаціональної злочинної групи торгівців людьми 15:47
Співробітники відділу міграційної поліції Чернігівщини разом з слідчими обласної поліції спільно зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організованої групи торгівців людьми.
На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» 15:42
Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати
«Вогняні месники» завітали на екскурсію до чернігівських рятувальників 15:20
Сьогодні на екскурсію до Чернігівського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області завітала Дружина юних рятувальників - пожежних «Вогняні месники».