Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 17:17:04

Прокуратура в апеляційній інстанції домоглась посилення покарання особі за наїзд на пішохода

26.07.2022   09:35Агенцiя

Апеляційний суд підтвердив обґрунтованість правової позиції прокурора та скасував вирок одного з районних судів міста, яким обвинуваченого за вчинене діяння було звільнено від відбування покарання з призначенням іспитового строку.

Згідно з обвинуваченням, визнаним судом доведеним, у жовтні 2020 року місцевий житель, рухаючись на автомобілі у місті Чернігові, проявив неуважність, не врахував дорожню обстановку та наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, не зменшив швидкість та не зупинив транспортний засіб, у зв'язку з чим, здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок отриманих травм потерпілий помер у лікарні.
 
Прокурором доведено, що призначаючи покарання, місцевий суд безпідставно застосував до обвинуваченого статтю 75 КК України та звільнив від відбуття покарання з іспитовим строком, не в повній мірі врахував тяжкість вчиненого злочину, обставини кримінального правопорушення, зокрема те, що обвинувачений свідомо порушив ряд пунктів Правил дорожнього руху, в тому числі рухаючись в населеному пункті перевищив дозволену швидкість руху керованого ним автомобіля настільки, що наїхавши на потерпілого, не залишив йому шансів на життя.
 
Відтак, апеляційний суд не лише позбавив обвинуваченого права керувати транспортними засобами строком на 2 роки, а й засудив його до 3 років позбавлення волі, які доведеться відбувати реально.
 
Вирок набрав законної сили.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19

Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.

Військовому рф, який катував двох цивільних, повідомлено про підозру

Військовому рф, який катував двох цивільних, повідомлено про підозру 11:17

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру військовослужбовцю зс рф у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:14

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

 Бахмацька громада з Чернігівщини співпрацюватиме з Надвірнянською Івано-Франківської області

Бахмацька громада з Чернігівщини співпрацюватиме з Надвірнянською Івано-Франківської області 09:51

Бахмацька та Надвірнянська громади об’єднали зусилля в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».

3 лютого: цей день в Україні і світі

3 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1441 Російська агресія - Day 1441 Russian aggression