Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:41:03

Вбили воїна-афганця, спалили десятки хат і будинок культури: злочини перебування окупантів в Іванівці

13.07.2022   09:35Агенцiя

Це згарище в Іванівці до війни було будинком, в якому мешкала Ольга Зуйок з чоловіком Ігорем.

На початку березня в село зайшли рашисти. Багатьох людей вигнали з їх осель. Та чоловік Ольги Михайлівни не з боязких – пройшов пекло Афганістану, а тому вирішив залишитися вдома.

За кілька днів будинок згорів, а господар зник. Згодом загарбники зізналися місцевим, що чоловіка в будинку стратили двоє російських солдатів, увімкнули газ і підірвали оселю, аби замести сліди злочину. Його залишки знайшли не відразу. Жінка досі не може повірити, що чоловіка нема в живих.

"Діти принесли його в такій валізі від баяна. Це було боляче, мені боляче згадувати. Ми поховали в садку і маму теж поховали, бо не дозволяли ховать. Потім перепоховали. Прожили з чоловіком 36 років, двоє дітей. Народилася внучка. Дуже радів. 29 січня забрали сюди", - розповідає Ольга Михайлівна, жителька Іванівки.

Це теж Іванівка. Залишки будинку родини Антоніни Миколаївни. Під час наступу на село рашистів сім’я переховувалася у підвалі. В будинок потрапив ворожий снаряд. Почалася пожежа, яка знищила все навколо. Родина з дітьми дивом встигла вибігти з палаючого помешкання і сховатися у сусідів.

"Сидимо, вибухи, скрежет. Точно до нас та не може бути, потім ще один затріщав підвал, а ну тихо мабуть горимо. На хату, як прилетіло син каже тікаємо через вікно, бігли по городу,  повністю горів гараж прильот  у хату, не можна було подивитися, бо стояли бтр і стріляли з кулеметів з автоматами бігали строчили і ми заховалися", - згадує Антоніна Миколаївна, жителька Іванівки.

Родина Антоніни Миколаївни хоче відновити будинок, бо нема де жити, але досі не проведено обстеження руйнувань і не надано експертні висновки, аби можна було згодом сподіватися на компенсацію. І такі проблеми зараз у багатьох, бідкається жінка і просить владу прискорити процес. Загалом в Іванівці та інших селах громади більше сотні зруйнованих та пошкоджених будинків.

"Село постраждало дуже. Якщо брати Іванівку, то під фундамент зруйновано 30 будинків 650 дворів у селі, всього майже кожен двір постраждав, не дах, так вікна, паркан, сараї. Наступне село Количівка. Не була окупована, а по руйнуванню постраждала більше ніж Іванівка", -  каже Юлія Дорошенко, депутат сільської ради.

Загалом Іванівка була в окупації 26 днів. Люди переховувалися у погребах, підвалах і навіть місцевій школі. Знищили і рашисти не тільки людські оселі. Перетворили на руїни окрасу села – будинок культури, який відремонтували напередодні війни. Хотіли там створити центр дозвілля для дітей та молоді. Для цього там було майже все готово. Його планували відкрити навесні, але прийшли окупанти. На відновлення села тепер потрібні десятки мільйонів гривень.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини