Майбутнє Чернігова після закінчення війни. Місто працює над розробленням концепції розвитку
У муніципалітеті презентували «Концепцію розвитку Чернігова», розробником якої є україно-бельгійська студія живої архітектури та дизайну «Yakusha Design». Участь у заході взяли: міський голова Владислав Атрошенко, його заступники, керівники структурних підрозділів та громадськість.
Як повідомили на початку зустрічі представники архітектурної студії, це тільки попередні напрацювання. Документ включає в себе 16 напрямків. Працювати над ним почали у квітні цього року, фактично відразу після закінчення активних бойових дій. Долучилися до розробки також і 45 волонтерів.
Присутні учасники заслухали результати цих досліджень у різних галузях: озеленення та благоустрій, стійка інфраструктура, житлова забудова, енергоефективність, громадський транспорт, стійка економіка, маркетинг.
Нагадаємо, що Чернігівська міська рада на останньому засіданні сесії надала дозвіл на розроблення такого документу з метою забезпечення створення концепції стійкого розвитку міста, що включає, з-поміж іншого, збереження історико-культурних пам’яток, комплексний підхід до проєктування, впровадження принципів сталого розвитку при реновації міста, створення концепції, що визначатиме зміст та цілі містобудівної політики.
Необхідність розроблення «Концепції розвитку» продиктована часом. Повномасштабне вторгнення росії спричинило у Чернігові значні руйнування інфраструктури, житла, промислових та інших об’єктів. Під час та після війни необхідне відновлення міста, трансформація, заснована на його особливостях: історії, географії, культурі тощо.
Розроблення концепції здійснюється на безоплатній основі без залучення коштів бюджету Чернігова, а майнові права та розроблені матеріали будуть передані міській раді.

Останні новини Чернігівщини
Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13
У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.
Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11
Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.
Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07
13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.
Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04
Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».
На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49
Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.