Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 серпня, 23:07:33

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

06.07.2022   17:13Агенцiя

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

Під час здійснення представницьких повноважень, прокуратурою встановлено, що між науковою установою та сільськогосподарським товаровиробником укладено договір про надання послуг з обробки ґрунту та посіву сільськогосподарських культур на земельних ділянках загальною площею 1205 га на території сіл Миколаївка та Іванівка Борзнянського району.
 
Однак, з’ясовано, що вказані земельні ділянки державної форми власності, які перебувають у постійному користуванні наукової установи фактично передані в оренду приватному суб’єкту господарювання для вирощування соняшнику та отримання прибутку, що суперечило меті діяльності наукової установи, порушує вимоги земельного законодавства та законодавства, що регулює питання діяльності НААН України та в результаті чого, державу незаконно позбавлено можливості використовувати вказані земельні ділянки у наукових та виробничих цілях.
 
Провівши оцінку доводів сторін та наявних матеріалів справи, Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокурора і залишив без змін рішення першої інстанції, яким позовні вимоги задоволено в повному обсязі, правочини, укладені між відповідачами, визнано недійсними.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини