В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни
Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.
![](/uploads/32480-m.jpg)
Через повномасштабне російське вторгнення, щоденна загроза життю та здоров’ю — це реалії мільйонів українців та українок.
На жаль, навіть у такій ситуації, часом здається, що піклування про себе можна відкласти до кращих часів. Проте це не так. Саме турбота про здоров’я робить нас сильнішими, витривалішими та надає ресурс для боротьби з ворогом. “Бережи себе” створено, щоб надавати доказову інформацію на теми від хронічних та інфекційних захворювань до ментального здоров’я. Матеріали, які розміщені на сайті, написані доказовими та авторитетними експертами/ками — лікарями/ками, науковцями/ицями та медичними журналістами/ками. В кожному матеріалі вказується джерело, щоб читачі за бажання могли самостійно перевірити інформацію.
На сайті “Бережи себе” 8 тематичних розділів:
-
Надзвичайні ситуації під час війни;
-
Як підтримувати своє здоров’я;
-
Хронічні та інфекційні захворювання;
-
Харчові отруєння та захворювання ШКТ;
-
Важливі щеплення під час війни та COVID-19;
-
Травми, опіки, переломи: як діяти;
-
Жіноче здоров’я;
-
Ментальне здоров’я та захворювання нервової системи.
“Бережи себе” спілкується з читачем/кою простою візуальною мовою — проєкт має яскравий дизайн, зручний сайт та практичні інфографіки, які можна зберегти на телефон та завжди мати під рукою, навіть якщо не буде доступу до зв’язку.
Щоб залишатися на зв’язку і оперативно надавати важливу інформацію (та меми про здоров’я, звісно), команда проєкту також створила Telegram-канал “Бережи себе”, який є органічним продовженням сайту. Канал оновлюється щодня о 9 ранку.
Лекції для людей 60+ та інформаційні брошури й набори для жінок, які знаходяться в зоні бойових дій
Важлива частина проєкту “Бережи себе” — соціальні ініціативи, направлені на підтримку та допомогу вразливих груп населення. Зараз вже стартують перші дві: одна — для літніх людей; друга — для жінок, які знаходяться у безпосередній зоні бойових дій.
В рамках першої кампанії “Бережи себе” проведуть серію онлайн-лекцій з доказовими лікарями про здоров’я у віці після 60 років. Серед тем — ревматологічні, вірусні, інфекційні, серцево-судинні захворювання та COVID-19. Також команда планує розповсюджувати інформаційні афіші про вакцинацію та здоров’я в обласних центрах України.
Друга кампанія направлена на підтримку жінок, які зараз перебувають у зоні бойових дій. “Бережи себе” створять набори особистої гігієни та інформаційні брошури про особливості догляду в умовах тривалого перебування в укриттях, зокрема з обмеженим доступом до води. Набори та брошури будуть передані жінкам у зони бойових дій через волонтерські та партнерські організації.
Щоб ознайомитись із матеріалами можна підписатись на Telegram-канал https://t.me/berezhy_sebe та слідкувати за оновленнями на сайті https://inscience.io/en/
Проєкт “Бережи себе” реалізується за фінансової підтримки Світового банку та Швейцарії.
INSCIENCE популяризує науку та підвищує її цінність для суспільства, бізнесу та держави. Масштабні науково-популярні конференції, інтерактивні лекції в незвичних локаціях, освітня позашкільна програма для підлітків, виставки наукових стартапів, спеціальні проєкти в медіа, наукові вечірки. Діяльність INSCIENCE охоплює багато напрямків, що об’єднані спільною метою — пропагувати цінність науки серед широкої аудиторії.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.