Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 3 грудня, 01:06:42

Відбудовувати Чернігівщину допоможе організація з Норвегії

17.06.2022   16:35Агенцiя

Допомогти з відновленням пошкоджених і зруйнованих будівель приватного сектору Чернігівщини зголосилася Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC).

Як повідомила радниця голови Чернігівської ОВА, керівниця депутаткої групи з гендерних питань в Чернігівській облраді, голова ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлія Заїка,  питання старту спільної масштабної роботи з відбудови обговорили в ОВА за участю заступника голови ОВА Костянтина Мегама і представників організації.

За словами Юлії Заїки, Норвезька рада у справах біженців в Україні працює за декількома напрямами - відновлення об’єктів, розмінування, правова і гуманітарна допомога. Зазвичай, процес відновлення має декілька важливих етапів:
- «аудиту» руйнувань, аби виділити легкі пошкодження, середні і значні руйнування;
- Ремонтні набори (закрити часткові пошкодження, щоб максимально уникнути подальшої руйнації);
- Швидке відновлення (включає ремонт пошкоджень низької і середньої тяжкості - заміна вікон, дверей, ремонт дахів);
- Відбудова (будівництво житла).
За даними зареєстрованих об’єктів, обсяг передбачених робіт є дуже значним, оскільки на сьогодні відомо про пошкодження чи зруйновано майже 4,8 тис. об’єктів, у тому числі 3,4 тис. домогосподарств. Юлія Заїка підкреслила, що співпраця з норвезькими колегами стала можливою завдяки багаторічній громадській діяльності, що дозволила вибудувати значний обсяг ділових контактів, прозорість процесів, зокрема звітування і як наслідок, високий рівень довіри  з боку іноземних партнерів.

За даними Чернігівської ОВА, левова частка виявлених пошкоджень внаслідок бойових дій на Чернігівщині — приватні житлові будинки.

«Для відновлення критичної інфраструктури наша область отримала з державного резервного фонду понад 200 мільйонів гривень. Звісно, цих коштів замало, коли хочеться зробити максимум до настання холодів. У перелік першочергових об’єктів (а це лікарні, садочки, системи тепло-, водо- та електропостачання) приватний сектор не ввійшов. Тому будемо раді будь-якій підтримці», — підкреслив під час зустрічі Костянтин Мегем.

Тож починаємо процес підготовки і мапування об’єктів, що підлягають відновленню.

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку" 17:10

30 листопада у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулася обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку", яку щорічно організовує Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка як методичний центр області.

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості 10:56

Тривимірна, або 3D-графіка- це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів,які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні,анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій 10:52

Неможливість функціонування в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голів ОВА та Конституційного Суду України зробили депутати Чернігівської міської ради під час засідання сесії 30 листопада. Його винесла на розгляд своїх колег депутатка від "Європейської Солідарності" Ірина Соломаха.

АНОНСИ ПОДІЙ