Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 13:45:29

Чернігівська ОВА та Норвезька рада у справах біженців працюватимуть над відновленням приватного житла

10.06.2022   11:41Агенцiя

Левова частка виявлених пошкоджень внаслідок бойових дій на Чернігівщині — приватні житлові будинки.

Частину домівок, які потребують мінімального ремонту — заміни вікон, дверей, покрівлі, вже почали відновлювати за підтримки обласної військової адміністрації, активної допомоги волонтерів та бізнесу. Втім, наявних ресурсів замало, зважаючи на масштаби загальних руйнувань.

Допомогти з відновленням приватного сектора зголосилася Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC). Взаємодію у цьому напрямі обговорили сьогодні з представниками NRC перший заступник начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Костянтин Мегем та радниця начальника ОВА, голова правління громадської організації «Ліга ділових і професійних жінок України» Юлія Заїка.

— Для відновлення критичної інфраструктури наша область отримала з державного резервного фонду 250 мільйонів гривень. Звісно, цих коштів замало, коли хочеться зробити максимум до настання холодів. У перелік першочергових об’єктів (а це лікарні, садочки, системи тепло-, водо- та електропостачання) приватний сектор не ввійшов. Тому будемо раді будь-якій підтримці, — підкреслив Костянтин Мегем.

За словами представників NRC, організація найбільшу увагу приділяє саме ремонтам приватних будинків. До того ж досвід уже є —  у 2014 році подібна гуманітарна місія розпочалася у східних регіонах України. Напрями, у яких також можуть допомогти, — ремонт шкіл та системи водопостачання, відновлення втрачених документів. Пріоритетною буде підтримка родин з дітьми.

У ході робочого візиту представники NRC ознайомилися з масштабами руйнувань внаслідок воєнних дій безпосередньо у Чернігові.

Довідково. Норвезька рада у справах біженців (NRC) є міжнародною гуманітарною незалежною неурядовою організацією, заснованою в 1946 році, яка працює в понад 30 країнах світу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці 11:19

Північний апеляційний господарський суд 27.09.2022 залишив без змін рішення Господарського суду Чернігівської області, яким задоволено вимоги прокурора щодо повернення земельної ділянки площею майже 6 тис. квадратних метрів.

У Чернігові відкрили виставку про події весни 2022 11:16

Днями для Чернігівщини настане важлива дата - півроку, як регіон був звільнений від навали загарбників армії рф.

Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни 11:11

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка провела на платформі Zoom семінар «Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни». На онлайн-зустріч зареєструвалися понад 70 учасників, але через відсутність світла та інтернету долучилися 60 представників бібліотек територіальних громад області.

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві 11:07

У вересні майже 2,8 тис. потерпілих на виробництві та членів їх родин отримали щомісячні страхові виплати.

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів отримав спецприз конкурсу «Честь Професії» 11:04

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів Олександр Котенко отримав спецприз конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» за найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа з проєктом «Історія чоловіка, який вибрався з могили після розстрілу. Лежав між двома вбитими братами».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини