Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 04:39:48

Чернігівські журналісти розповіли про роботу під обстрілами

07.06.2022   08:38Агенцiя

Журналіст Владислав Савенок - один з тих, хто лишився в Чернігові під час його облоги загарбниками та знімав фото та відео з епіцентру подій.

Його матеріали  демонстрували світу всю біль і трагедію, які переживало місто і його люди. На початку березня обстріл був і поблизу його будинку.  

"З самого ранку, поки діти сплять пішов і тут зруйнована 20, 10 школи, музей Коцюбинського пошкоджено. Приліт був у хату і настрашніше, що внизу родина загинула, прямий прильот і з трьох чоловік мати, батько і донька...",  - згадує журналіст Владислав Савенок.

Владислав як і всі інші містяни потерпав від нестачі харчі, відсутності електроенергії, води, тепла і газу. Але відчував, що люди хотіли знати правду про ситуацію в місті, а тому якби складно не було вирішив працювати. Робить це і зараз. Невтомлюється нагадувати, що війна триває.

"Люди не повинні розслаблятися повністю і не забувати про світломаскування і тд. У нас іде війна і цих несподіванок може бути багато", - каже Владислав.

В нових суворих реаліях без електрики та інтернету довелося працювати невеликій групі журналістів кількох чернігівських телеканалів, які вимушені були об'єднатися і створити спільний проект. Вчилися на ходу, працювали з коліс, коли навколо розривалися снаряди, були багато жертв і поранених. 

"...Киїнка у вогні. Як у вогні. Це заборонена зброя "Солнепьоки". Ми їдемо. Палили напалмом. Вона горить. Пригаємо в автівку, їдемо в Киїнку, а вона дійсно горить і ціла вулиця палає. Багато зруйнованих будинків. До нас виходять люди і кажуть: куди нам бігти, а ми по хатах шукаємо 300х, бо дуже багато було 200х. Це настільки страшно було, бо воно палало. Працювати треба швидко, а раптом все почнеться, буде прильот",  - розповідає Наталія Левочко, директорка телеканалу "Новий Чернігів".

Перекваліфікуватися з фотокореспондента у волонтера та водія довелося і Валентину Куцу. Каже, просто хотів бути корисним містянам. 

"Місто рідне, чимось допомогти, крім своєї професії треба було, багато, хто поїхав, допомагав на відстані... Люди стали дружніші, стали допомагати один одному, подключатися хто чим",  - каже Валентин Куц, фотокореспондент.

Усі герої нашого сюжету переконані, що професія журналіста важлива зараз, як ніколи. Війна триває, в тому числі й інформаційна. І кожен має докладати максимум зусиль, аби Україна перемогла.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ