Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 12:18:47

На КОС міста Чернігова встановлено найбільший в Україні витратомір

10.02.2022   14:55Агенцiя

На початку 2022 року комунальне підприємство «Чернігівводоканал» розпочало реконструкцію самопливного каналізаційного колектору діаметром 1200 мм з встановленням засобу обліку стічних вод на каналізаційних очисних спорудах м. Чернігів, які розташовані в с. Гущин, Чернігівського району Чернігівської області. Під час проведення робіт було встановлено та підключено найбільший в Україні витратомір MJK MagFlux 7200 DN 1200 виробництва MJK Aps, Данія.

Потреба якісного обліку  стічних вод виникла вже давно. До недавнього часу на вході до очисних споруд стояв застарілий витратомір російського виробництва, який вже відпрацював встановлений  ресурс і за своїми технічними характеристиками не забезпечував надійності та точності вимірів.

Враховуючи той факт, що незабаром розпочнеться загальна реконструкція каналізаційних очисних споруд міста Чернігова, наявність точних даних по обсягах очищених стоків буде ключовою при підборі параметрів енергоефективного обладнання та дає можливість ефективно налаштувати технологічний процес та стадії очистки стічних вод.

Через не дуже позитивний досвід роботи з ультразвуковими витратомірами стічних вод великого діаметру, фахівці КП «Чернігівводоканал» запропонували використовувати витратомір, робота якого базується на електромагнітному принципі.

Після проведення процедури закупівлі комунальне підприємство придбало витратомір MJK MagFlux 7200 DN 1200 виробництва MJK Aps, Данія. Постачальник приладу – ТОВ «ІН-ПРЕМ», м. Київ. Вартість приладу склала 1 084 000 грн.

Перевагами витратоміру MJK MagFlux 7200 DN 1200 є:

    максимально точний облік;
    мінімізація поточних затрат за рахунок відсутності сервісних робіт;
    широкі можливості по диспетчеризації та включення в загальну Scada-систему;
    стабільна робота в повністю зануреному стані (ступінь захисту IP68);
    європейська якість та гарантія виробника.

Електромагнітний витратомір MJK MagFlux 7200 діаметром 1200 мм, закуплений КП «Чернігівводоканал» є найбільшим в Україні. Враховуючи важливість якісного монтажу такого витратоміра, роботи з його встановлення виконувала підрядна організація –товариство з обмеженою відповідальністю багатопрофільна фірма "ВЛАСТА", яка була визначена в результаті проведення процедури закупівлі. Відповідно до умов договору реконструкція самопливного каналізаційного колектору діаметром 1200 мм з встановленням засобу обліку стічних вод обійшлася КП «Чернігівводоканал» майже в 670 000 грн.

Наразі витратомір працює на колекторі 1200 мм в тестовому режимі. Обсяги стічних вод, які надходять до КОС міста Чернігова відображаються на електронному дисплеї. Згодом планується включення витратоміру в загальну Scada-систему КП «Чернігівводоканал».

 

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»
 

Останні новини Чернігівщини

До 400-річчя надання Чернігову Магдебурзького права цими днями у місті проходить низка просвітницьких заходів. 12:17

Так, 27 березня, у Чернігівській міській раді у рамках урочистої Академії з нагоди цієї історичної події відбулося погашення поштової марки на тему "Чернігів, 400 років Магдебурзького права" спеціальним штемпелем «Чернігів – місто легенд», яке здійснили в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако та очільниця Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко.

Як «оптимізувати» пенсію? 12:14

Законодавством передбачено можливість виключення місяців із «невигідною» заробітною платою (низькими порівняно з іншими місяцями коефіцієнтами) з періоду, за який враховується заробіток для обчислення пенсії.

Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних 12:13

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження наявних робочих місць, розвиток бізнесу та забезпечення ефективної зайнятості населення.

Чернігівські ювенальні поліцейські спільно з благодійниками передають допомогу родинам, що опинилися у складних життєвих обставинах 12:08

Поліцейські відділу ювенальної превенції Чернігівської області спільно з представниками капеланського поліцейського патруля відвідали Талалаївську громаду Прилуцького району.