Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 16:48:07

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область

28.01.2022   12:28Агенцiя

Питання функціонування торф’яної галузі є стратегічним для Чернігівщини та її громад. Низка керівників місцевих рад звернулись до голови Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Чауса з проханням посприяти передачі у власність територіальних громад двох із п’яти останніх торфозаводів в Україні, розташованих на території Чернігівщини.

У період гострої ситуації в енергетичному секторі та з метою забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ, військових частин та лікарень громади Чернігівщини просять голову ОДА В’ячеслава Чауса втрутитись в ситуацію і терміново вирішити питання щодо повернення ДП «Чернігівторф» статусу стратегічного підприємства, а також виведення його з підпорядкування Фонду державного майна України та передачі філії у Смолині та Кутах Других Гончарівській і Семенівській громадам відповідно.

Таким чином керівники громад вбачають загрозу енергетичній безпеці краю в бездумній приватизації стратегічної галузі.

За словами голови профспілки ДП «Чернігівторф» Андрія Страхова своїми зверненнями на ім’я голови облдержадміністрації В’ячеслава Чауса керівники громад вирішили підтримати трудові колективи торфозаводів, які тривалі роки працюють без підтримки держави і забезпечують громади доступним альтернативним паливом.

Офіційні підписи під зверненнями вже поставили голова Борзнянської міської громади Лариса Осадчук, голова Городнянської міської ради Андрій Богдан, голови Березнянської, Сосницької та Гончарівської селищних рад Володимир Павленко, Андрій Портний та Віталій Руднік, а також голова Тупичівської сільської громади Лариса Шовкова.

Як повідомив Андрій Страхов, більшість громад висловлює свою підтримку трудовим колективам торфовидобувних підприємств і найближчим часом виступлять з аналогічними зверненнями.

«В’ячеслав Чаус як найвищий представник владної вертикалі на Чернігівщині має право і повинен звернутися до Уряд з тим, щоб перевести ДП «Чернігівторф» в розряд стратегічних підприємств, а, оскільки профільному міністерству торфогалузь як така не потрібна і останні десятиліття там робили все для того, щоб її знищити, Уряд однією лише Постановою може передати заводи у власність територіальних громад, - каже профспілковий лідер шахтарів. – Для області це дійсно стратегічна галузь, оскільки запасів торфу, як сировини, у нас на століття вперед, а, зважаючи на газовий терор з боку Росії альтернативна енергетика – це ще й питання національної безпеки, а не лише економіки».

А тим часом, «Смолинський торфозавод» філія ДП «Чернігівторф» завершив позаплановий ремонт єдиного уцілілого пресу без будь-якої підтримки з боку держави. З понеділка підприємство працюватиме у три зміни, щоб забезпечити торфобрикетом у першу чергу бюджетні установи територіальних громад Чернігівщини.

 

За інформацією Смолинського торфозаводу філії ДП «Чернігівторф»

 

Останні новини Чернігівщини

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12 14:13

Внаслідок авіаудару, який вранці 17 травня завдали російські війська по селищу Десна, що на Чернігівщині, загинули вісім людей. Ще 12 травмовані.

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.