Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 12:25:52

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

25.01.2022   17:14Агенцiя

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

План протиепізоотичних заходів щодо попередження основних заразних хвороб з урахуванням проведеної роботи по діагностичних дослідженнях, щепленнях та обробках виконаний.
Зокрема, протягом минулого року спеціалісти державної ветеринарної медицини області здійснили понад 14 мільйонів щеплень, провели майже 212 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин та більше 1 мільйона діагностичних досліджень.
Крім того, торік проведено 1 засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації і 30 засідань ДНПК при районних державних адміністраціях та міських радах, на яких розглянуті питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб  тварин, про що ухвалені відповідні рішення.

Станом на 1 січня 2022 року Чернігівська область була благополучною по АЧС.

Спеціалісти державних лікарень ветмедицини області активно працювали у напрямку попередження сказу, здійснюючи профілактичні щеплення  у населених пунктах. Зокрема, щеплено антирабічною вакциною майже 17 тисяч голів великої рогатої худоби, близько 14 тисяч собак та понад 123 з половиною тисячі котів, 76 голів дрібної рогатої худоби, 39 коней і 20 свиней.

Також із 26 вересня по 18 жовтня минулого року в області проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту (АН-2). Загалом розповсюджено 683 100 доз вакцини на площі 27 324 км2.

Протягом минулого року в регіоні був зареєстрований 1 неблагополучний пункт по сказу собаки в селі Горностаївка Добрянської територіальної громади Чернігівського району.

Відповідно до моніторингу губчастоподібної енцефалопатії ВРХ проведено облік поголів’я великої рогатої худоби старше 36-місячного віку у господарствах різних форм власності, аналіз забою ВРХ на м’ясопереробних підприємствах області і досліджено 5700 проб патологічного матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

 

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини успішно пройшли тренінг з розпізнавання та поводження з вибухонебезпечними предметами

Поліцейські Чернігівщини успішно пройшли тренінг з розпізнавання та поводження з вибухонебезпечними предметами 09:50

На базі Академії патрульної поліції в місті Києві 14 поліцейських Чернігівщини пройшли курс навчання «Розпізнавання та порядок поводження з вибухонебезпечними предметами».

Патрульні виявили автомобіль з речами, які можуть бути викраденими

Патрульні виявили автомобіль з речами, які можуть бути викраденими 09:40

17 травня близько 11-ї години патрульні отримали інформацію щодо транспортного засобу, яким можуть перевозити викрадені речі.

Мешканця Чернігівського району судитимуть за самовільне зайняття земель

Мешканця Чернігівського району судитимуть за самовільне зайняття земель 09:15

Козелецька окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Чернігівського району за фактом протиправного використання землі (ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України).

Майже 30 млн гривень витрачено на облаштування приймально-діагностичного відділення Ніжинської міської лікарні

Майже 30 млн гривень витрачено на облаштування приймально-діагностичного відділення Ніжинської міської лікарні 08:34

Під час активних бойових дій Ніжинська міська лікарня перетворилася на повноцінний військовий шпиталь, де лікували поранених не тільки з Чернігівщини, а й з Сумщини.