Представники омбудсмена та Чернігівської ОДА обговорили ситуацію на кордоні з Білоруссю
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Вікторія Пєхова та представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич обговорили із заступником голови облдержадміністрації Дмитром Синенком ситуацію на кордоні з Республікою Білорусь.
Зокрема, йшлося про алгоритм дій місцевих органів державної влади, силових відомств, органів місцевого самоврядування та суду в разі можливого загострення ситуації на кордоні України з Білоруссю.
Заступник голови ОДА Дмитро Синенко поінформував моніторингову групу Секретаріату Уповноваженого про вжиті заходи, спрямовані на забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських, залучених до посиленої охорони державного кордону та громадського порядку в прикордонних районах.
Нині забезпечено співробітництво з територіальними громадами прикордонних районів, громадськими організаціями, які виявили намір співпрацювати у питаннях охорони державного кордону.
На Чернігівщині відбулись навчання з практичного відпрацювання алгоритму дій на випадок загострення ситуації на кордоні з Білоруссю. Продовжуються роботи щодо інженерного облаштування кордону. Здійснюється моніторинг оперативної обстановки, її оцінка та постійний обмін інформацією в рамках діяльності міжвідомчого штабу області.
Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого презентувала роз’яснення та рекомендації щодо додержання прав місцевого населення та іноземців.
За повідомленням пресслужби
Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression