Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 18:12:25

Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати

07.12.2021   06:44Агенцiя

На початку вересня наша держава отримала гуманітарну допомогу від американської благодійної організації Direct Relief - інноваційні лікарські препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією. Невдовзі вони були доставлені в різні регіони України.

Корюківська ЦРЛ теж їх отримала й понад половину вже використала. Сусіди.Сіty про те, кому і як застосовують медикаменти та як оцінюють медики результати лікування.

Про інноваційні медпрепарати розповіла Наталія Коленченко, медична директорка КНП «Корюківська центральна районна лікарня». Як лікарка-терапевт Наталія Олексіївна також очолює одне з трьох інфекційних відділень райлікарні.

- Ідеться про препарати бамланівімаб та етесевімаб – антитіла проти ковіду, - пояснила Наталія Коленченко. – Для лікування однієї людини три флакони цих ліків поєднують і крапають. Централізовано через управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА наша лікарня отримала 30 доз цих антитіл, яких вистачить на лікування 30-х хворих. Станом на 30 листопада ми використали 17 доз. Ці препарати безплатно розподілялися по районах і є безплатними для хворих, хоча насправді вартують дорого – одна доза (три флакони) близько тисячі доларів.

Кому застосовують

Бамланівімаб та етесевімаб використовують при стаціонарному лікуванні хворих за направленням сімейних лікарів.

Застосовувати їх можуть пацієнтам, які отримали позитивний ПЛР-тест на коронавірус і мають загрозу тяжкого перебігу недуги: людям 65 років і старшим, хворим на цукровий діабет, ожиріння, гіпертонічну хворобу, хронічні бронхіти, астму, тим, хто
переніс інсульт чи інфаркт тощо. Тобто пацієнтам, у яких швидше може розвинутися
двобічна пневмонія й дихальна недостатність.

- Важливо: бамланівімаб та етесевімаб показаний тільки на початковій стадії захворювання на коронавірус, тобто не пізніше, ніж на 5-7 день від моменту, коли з’явилися ознаки недуги, – наголошує лікарка. - Якщо людина хворіє довше, їхнє застосування вже не буде ефективним. Уводяться ліки в умовах стаціонару, тому що від чужорідних антитіл у хворого можуть з’являтися алергічні реакції чи підвищуватися температура. Отже, потрібен нагляд лікаря.

Результати лікування

Дія препаратів спрямована безпосередньо на вірус. Ліки не дають йому можливості потрапити в клітини й потім розмножуватися. А відтак ці ліки запобігають виникненню ускладнень і прискорюють процес одужання пацієнтів.

З 17 хворих на коронавірус, які пройшли лікування із застосуванням американських препаратів, за 15-ма спостерігала Наталія Коленченко. Лікарка зазначає, що результат отримали хороший. У цих пацієнтів недуга не дала жодних ускладнень, зокрема, не розвинулася дихальна недостатність, а ураження легень склало лише 2-5%. Усі хворі за 5-7 днів перебування в стаціонарі були виписані додому.
* * *
З відкритих джерел відомо, що 4 вересня в Україну було доставлено 20 тис. флаконів бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тис. флаконів етесевімабу (Etesevimab) вартістю 20 мільйонів доларів. Ці препарати включили до протоколу лікування COVID-19 в Україні. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, обидва препарати зареєстровані Управлінням з продовольства та медикаментів США (FDA).

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.