Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 08:52:38

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

02.12.2021   16:18Агенцiя

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».


У найкращі часи село налічувало близько 500 жителів. В громаді була тваринницька ферма, кузня, багато коней, магазин, дитячі ясла, початкова школа, телефонний зв’язок. Добратися до Покровки можна було трьома автобусами: рейси Прилуки-Нетяжино, Прилуки - Турівка і Прилуки-Тарасівка, який йшов через все село.
"По п’ятницях у Прилуках у здоровенний ЛіАЗ не можна було втиснутися, щоб доїхати до села, стільки їхало студентів, молоді, дітей до своїх батьків!", - згадує село свого дитинства помічник народного депутата Лідія Шевченко.
"У селі три вулиці. Усі вони були густонаселені. З кожної набиралося людей для роботи в ланці по цілій вантажівці. Окрім ланкових, були в селі й тваринники, у тому числі й моя мама - Надія Василівна Каліш", - згадує жінка.
"Сьогодні, на превеликий жаль, села практично немає",- говорить зі сльозами на очах Лідія Павлівна.
"Одна вивіска, як релікт, бовваніє серед чагарників. На нашій, найбільшій, вулиці залишилося дві людини. Одна з них моя мама. І та вже п’ятий рік зимує у мене в Прилуках. А навесні на свято Явдохи ми веземо її додому в село. Довше утримати її в Прилуках не можна"
Іншій жительці вулиці дев’яносто три роки. Перебиратися до дітей вона категорично відмовляється, тому між їх візитами приймає допомогу від сусідів - родини Васканів. Вони молдавани, котрі переїхали у село, виростили та виховали п’ятеро дітей, один із них воював у зоні антитерористичної операції.
Цієї зими старенька залишиться одна - Васкани придбали у Яблунівці будинок і в листопаді планують перебиратися на нове обійстя.
На середній вулиці живуть Надія Бойко і молоде подружжя. Ще одна сім’я Калішів - Марія Олександрівна та Василь Павлович, живе на крайній вулиці. Вони теж літні люди.
Багато хто з покрівчан розселилися Прилуччиною. Хтось сам виїхав, когось до себе забрали діти. Утім, багато хто повернувся в село, щоб знайти свій вічний спочинок. Так цього літа Покрівка осиротіла ще на двох своїх мешканців.
Коли Покрівка поповнить сумну статистику сіл, що зникли з карти України, вже питання часу.
З давніх - давен люди оселялися там, де була вода: копали криниці, вивершували над ними дерев'яні журавлі. Давно у Покрівці вже не спиняються біля криниць а ні подорожні, а ні місцеві: обміліли джерела, повсихали криниці, а з ними із села пішло й життя. Стоять тепер одинокими круками над старим цямринням осиротілі журавлі, посилаючи в небесну просінь прощальне "скрип".

Фото: "Прилуччина"
priluki.city

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.