У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах
У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

На сьогодні у стаціонарі перебуває 354 пацієнти з встановленим діагнозом COVID-19 та підозрами на нього. Це все одно велика кількість, але менше ніж було (максимально було 420 осіб). Разом з тим, відповідно до медичної статистики, спостерігається надзвичайно висока смертність від COVID-19, в рази більша, ніж була при таких же показниках захворюваності у 2020 році. Можливо на цю цифру впливає некоректна кваліфікація захворювань, але вона все одно висока.
За інформацією Управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради, за минулий тиждень на коронавірусну інфекцію захворіли 685 осіб, одужали - 820, госпіталізували - 176, виписали з лікарні - 164. На жаль, кількість померлих - 38 осіб. У стаціонарі наразі перебуває 354 пацієнти, зайнятість ліжок у "ковідних" відділеннях - 70,1% від загальної кількості. Кисневої терапії потребують 269 осіб, на апаратах-ШВЛ – 10 пацієнтів. Завантаженість ліжок, підключених до кисню – 62,4%. Із загальної кількості госпіталізованих кисневу терапію отримує 78,8% хворих.
- Так чи інакше, симптоматика дуже важка і перебіг хвороби важкий, велика кількість людей потребує кисневої підтримки. І більш розумний варіант – вакцинація, - зазначив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час обговорення цього питання на нараді. - Якщо це експерименти, то значить тоді американці й ізраільтяни наражають своє населення на експерименти в першу чергу. А ми стояли в черзі на отримання вакцин, доки розвинені країни не наразять на експерименти своє населення. Ну, якось тут трошки не складається. Тому я за помірну агітацію, без жодного примусу, це право людей. Але давав би статистику елементарну, скільки померло людей і скільки з них було вакциновано, так щоб двома вакцинами і від другої пройшло не менше трьох тижнів.
Наразі в Чернігові першою дозою вакцини проти COVID-19 вже щеплено 107 581 особа (47,8% від загальної кількості тих, хто підлягає вакцинації), обома дозами – 87 087 людей (37%).
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:39
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
На Чернігівщині внаслідок масованої атаки росіян четверо людей загинули і десятеро поранені, серед них дитина 08:40
Учора вдень росіяни атакували ударними безпілотниками та РСЗВ житлові райони та територію лікарні у місті Новгород-Сіверський.
22 жовтня: цей день в Україні і світі 08:00
День 1336 Російська агресія - Day 1336 Russian aggression
На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено людину: поліція задокументувала наслідки чергового воєнного злочину 17:10
Вчора вдень росіяни атакували безпілотниками одне із сіл Семенівської громади Новгород-Сіверського району.
Про старт опалювального сезону, інтеграцію ветеранів, впровадження проєктів від Мінсоцполітики – на засіданні Чернігівського Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад 16:39
Питання життєдіяльності регіону – у фокусі сьогоднішнього розширеного засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.