Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 лютого, 19:55:03

Бонуси для вакцинованих, або Які обмеження не діятимуть для щеплених проти Covid-19 у «червоній» зоні

12.10.2021   13:05Агенцiя

Кількість хворих на COVID-19 постійно зростає. Приміром за минулий тиждень (04-10 жовтня) на 541 особу більше захворілих (майже на 41%), ніж за позаминулий (27 вересня – 3 жовтня). Довідково: 4-10 жовтня – захворіли 1874 особи, 27 вересня – 3 жовтня — 1333.

Втім, небезпека у тому, що зростає кількість тих, хто потрапляє з коронавірусом у лікарні. Так, нині на госпіталізації перебуває 713 пацієнтів, з них 621 з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19 та 92 – з підозрою.

Загалом на Чернігівщині станом на 10 жовтня зафіксовано 63 615 випадків захворювання COVID-19, 1538 осіб померли.

Про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні також свідчить і включення від учора Чернігівської області до «помаранчевої» карантинної зони.

Нагадуємо, що «помаранчевий» рівень епіднебезпеки містить обмеження «жовтої» зони та сигналізує про наближення регіону до «червоної».

Отже, і надалі необхідно дотримуватися маскового режиму та фізичної дистанції у 1,5 м. Також забороняється:

— проведення масових заходів,  за участю більш як 1 особи на 4 квадратні метри.

— заповнення кінозалів та інших закладів культури понад 50% місць, при цьому у спортзалі має бути не більше 1 особи на 10 квадратних метрів.

Але обмеження «червоної» зони, яка вже стукається у двері, значно більш суворі. Вони передбачають припинення роботи закладів цілої низки галузей:

•        театрів, кінотеатрів та торговельно-розважальних центрів;

•        закладів громадського харчування;

•        непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів;

•        закладів культури та освіти;

•        готелів, хостелів та інших закладів з розміщення.

Втім, за словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, передбачається, що більшість обмежень у «жовтому» та «червоному» рівнях епідемічної небезпеки не застосовуватимуться, якщо будуть вакциновані і трудові колективи, і відвідувачі. При цьому для «жовтої» зони буде достатньо однієї дози вакцини. Повний курс щеплення потрібен для «червоної» зони.

Наприклад, аби школи продовжили працювати очно у «червоній» зоні, обидві дози вакцини мають отримати 100% працівників.

Усі, хто має повний курс щеплень від коронавірусної хвороби, навіть за умов максимальних обмежень зможуть ходити у кіно, сидіти у кав’ярнях, плавати у басейнах чи відвідувати музеї. За умови, що власники цих закладів подбали, щоб у всіх їхніх працівників також були зелені COVID-сертифікати.

На сьогодні в області повністю вакциновано 19,8% населення від COVID-19. Тож лікарі вкотре наголошують на необхідності щепитися. Це не тільки збереже ваше здоров’я, а й дасть можливість жити у звичному режимі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.