Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 12:29:39

Новий будинок: мрія чи реальність?

09.11.2012   15:47Агенцiя

Звуть мене Степаненко Віта Володимирівна, а працюю я фахівцем із соціальної роботи Коропського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Виконання посадових обов’язків дало змогу побачити по-іншому своє рідне село, в якому я народилась і виросла. Важко навіть уявити, наскільки складні долі людей, що нас оточують, з якими ми зустрічаємось кожного дня. Декому достатньо поспілкуватись, а комусь лише доброго слова замало. Однією з таких сімей є багатодітна родина Коржів.

Ця сім’я проживає в селі Лукнове в маленькому будинку в центрі села. Живуть, як-то кажуть, наче в рукавичці: тато – Корж Микола Іванович, мати – Ольга Вікторівна та дітки – Валентина, Олена, Надія, Яна, Юлія, Іван та найменша Вікторія. Вікова різниця між дітьми невелика, найстаршій – 15 років, молодшій – 1 рік. Майже все як у народній приказці “У нашого Омелька невеличка сімейка: тільки він та вона, та старий, та стара, та дві дівки косаті, та два парубки вусаті, та ще Христя в намисті, та дві ляльки в колисці”, от тільки синок один, Іван. Нема в жодній родині в селі стільки дівчат, як у Коржів.

Завітавши до родини, одразу зрозуміла, що роботи “непочатий край”. Найперше з чим зіткнулися – це прагнення найстаршої Валентини, котра закінчила 9 класів, отримати професійну освіту, щоб допомогти батькам у матеріальній скруті. З дівчиною та батьками ми розглянули безліч варіантів, а зупинились на Реутинському професійному коледжі, на спеціальності “повар-кондитер”, адже це водночас і творча, і потрібна в усі часи професія. Та й з гуртожитком вирішували питання спільними зусиллями, щоб і кімнату надали, і платити за неї менше.

Вдалося цьогоріч влаштувати п’яту доньку Юлю до дитячого садочка “Сонечко”, і, що важливо для такої багатодітної родини, батьки не платять за відвідування групи та харчування дитини.
“На вістрі” подій у родині тримає мене Надійка, котра жодного дня не забуває мене відвідати на робочому місці. Поділиться і гарними подіями, і сумними.

Та все це дрібниці у порівнянні з основною проблемою родини – дуже малий будинок. Інколи навіть не розумію, як може жити 9 осіб на 32 квадратних метрах загальної площі приміщення! Вже й придивились ми з Миколою Івановичем у нашому селі гарний будиночок з просторим подвір’ям, але коштів на його придбання родина не має: спробуй вдягти, взути і нагодувати всіх. Про жодну економію чи відкладання коштів не може бути й мови. Звернулись до банківських установ та всі вони відмовили, не хочуть ризикувати, бо бачать, що статки в родині, коротко кажучи, незначні. З метою вирішення цієї проблеми я вже зверталась до депутатів, голови сільської ради, підприємців – і, в результаті, директор ПСП “Лукнове” згодився надати 3 тисячі гривень. Та це лише частина потрібних коштів, адже омріяний будинок коштує 20 тисяч гривень, а в ньому ж треба ще і навести лад. Тож просимо всіх небайдужих допомогти родині Коржів, адже в наш час сімей з сімома дітьми, де батьки прагнуть забезпечити їх усім необхідним, а не переклали цей тягар на плечі держави, небагато.

Для тих, кого зацікавила ця інформація, звертатися до Коропського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді /тел.(256) 2-15-50/

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:29

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 вересня до 8:00 19 вересня 2019 року.

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА 08:09

У І півріччі 2019 р. підприємства роздрібної торгівлі (юридичні особи) Чернігівщини реалізували населенню споживчих товарів на 6 млрд.грн, що на 4% більше порівняно з обсягами І півріччя 2018 р.

Чоловіка за вбивство на ґрунті ревнощів засуджено до 11 років позбавлення волі

Чоловіка за вбивство на ґрунті ревнощів засуджено до 11 років позбавлення волі 07:59

Вироком Чернігівського апеляційного суду від 16.09.2019 задоволено апеляційну скаргу першого заступника прокурора області Балєва Ю.О. на вирок Менського районного суду Чернігівської області у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Патрульні протягом ночі виявили двох чернігівців з імовірно забороненими речовинами

Патрульні протягом ночі виявили двох чернігівців з імовірно забороненими речовинами 07:47

Патрульні поліцейські щодоби попереджають, виявляють та припиняють правопорушення. Так, вночі, патрулюючи вулицями міста, інспектори виявили двох громадян із речовинами, схожими на наркотичні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини