Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 00:59:19

Забезпечення навчальних та медичних закладів безпечною і якісною питною водою – на особливому контролі

04.10.2021   11:28Агенцiя

Забезпечення навчальних та медичних закладів безпечною і якісною питною водою – на особливому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2» (зі змінами), для запобігання поширенню інфекційних хвороб та недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, на виконання протоколу №25 від 3 вересня 2021 року засідання Чернігівської обласної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій спеціалісти Держпродспоживслужби Чернігівщини у 3-ому кварталі здійснили 882 заходи державного нагляду (контролю) та комісійних перевірок дитячих садків, шкіл і закладів охорони здоров’я щодо безпечності та якості питної води.

Акредитованими лабораторіями досліджено 860 проб питної води за мікробіологічними і 836 – за санітарно-хімічними показниками. У 144 випадках досліджені зразки води не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Відхилення були виявлені в закладах освіти Борзнянської, Прилуцької, Городнянської, Ічнянської міських рад, Талалаївської, Сосницької, Сновської, Дмитрівської, Куликівської, Ріпкинської, Лосинівської, Козелецької селищних рад, Комарівської, Височанської, Гончарівської, Киселівської, Новобілоуської, Іванівської, Вертіївської, Талалаївської, Кіптівської сільських рад.

Зокрема, у закладах дошкільної освіти досліджено 736 проб води питної. У 49 випадках виявлені відхилення, більшість з яких - за санітарно-хімічними показниками.

Із 910 проб, взятих у загальноосвітніх школах, відхилення за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками виявлені у 95 випадках.

У 50 зразках питної води із закладів охорони здоров’я відхилень за досліджуваними показниками не виявлено.

Також протягом 3-ого кварталу відповідно до бюджетної програми КПКВК 1209040 відібрано і досліджено у Чернігівській регіональній державній лабораторії Державної служби  України з питань безпечності харчових продуктів  та захисту споживачів 66 проб питної води за мікробіологічними і 68 - за санітарно-хімічними показниками. Відхилення виявлені у 3 випадках за мікробіологічними показниками.

Головне управління надало суб’єктам господарювання 34 рекомендаційні листи стосовно безпечності та якості питної води і 30 відповідних листів надіслано місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.