Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 08:02:42

Особливості цьогорічного призову. Що потрібно знати призовникам

30.09.2021   11:25Агенцiя

Незабаром на Чернігівщині, як і в усій країні, стартує призовна кампанія щодо призову на строкову військову службу. Тож чим цей призов будем особливим і що повинні знати про нього призовники

Зменшення кількості районних ТЦК та соцпідтрики не впливатиме на якість призову

З жовтня по грудень цього року у Чернігівському обласному ТЦК та соцпідтримки планують призвати понад 460 юнаків. Зокрема до Збройних Сил України більше 200 призовників, до Національної Гвардії України близько 150, до Державної спеціальної служби транспорту майже 30 і до Державної прикордонної служби України більше 60 призовників.
- Особливістю цього осіннього призову є те, що ми вперше проводимо призов юнаків на строкову військову службу в нових організаційно-штатних структурах. А саме, ще навесні цьогоріч у нас був 21 район, а на сьогоднішній день у зв'язку із змінами територіального устрою лише 5 районів і місто Чернігів, на базі яких і розгорнуті призовні дільниці, - зазначив військовий комісар Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки полковник Олег Гончарук.
Проте зменшення кількості районних ТЦК та соцпідтрики жодним чином не вплине на якість призову.
Як зазначають у Чернігівському ТЦК та соцпідтримки, -  останнім часом  простежується негативна тенденція щодо поганого здоров’я призовників і така ситуація з кожним роком погіршується. Це пов'язують з тим, що юнаки не займаються фізичною підготовкою та надають перевагу сидячому способу життя.

Законодавчі переваги для строковиків

Для всіх призовників, хто офіційно працевлаштований, в обов’язковому  порядку зберігатиметься їхнє робоче місце та середній заробіток на весь період проходження строкової військової служби, навіть для тих, хто в ході проходження строкової служби укладе контракт.
- Під час відправки безпосередньо вже до лав ЗСУ кожному  строковику виплачується матеріальна допомога у розмірі 2-х мінімальних прожиткових мінімумів, що складає понад 4-х тисяч гривень. Поряд з цим кожен безкоштовно забезпечується військовою формою і харчуванням. У суспільстві існує хибна думка, що призивають до армії з 20 років, але вона не відповідає дійсності. В Законі України “Про військовий обов'язок і військову службу” чітко передбачено - 18 років, - повідомив Олег Гончарук.
Нещодавно були внесені відповідні зміни в законодавство щодо надання відпусток військовослужбовцям строкової служби протягом проходження служби. Термін такої відпустки наразі складає 10 діб, без врахування часу, необхідного на дорогу.
З квітня цього року під час внесення змін в законодавство строковики вже позбавлені права щодо звільнення від сплати відсотків та штрафів за кредитами. Водночас це не стосується діючих військових, які є учасниками АТО/ООС.
Поряд з цим в ході поширення коронавірусної хвороби місцевими органами влади було прийнято рішення щодо забезпечення призову засобами її протидії, зокрема це тести, захисні маски тощо.
Керівництво Чернігівського обласного ТЦК та соцпідтримки наголошує, якщо повістка якимось чином не надійшла до призовника, то він, не дивлячись на це, обов’язково протягом 10 днів з початку призову повинен прибути до найближчого центру комплектування та соцпідтримки з особистими документами за місцем свого проживання і повідомити про намір проходження військової служби або надати документи, які перешкоджають йому це зробити. Такий обов’язок визначений у посвідченні про приписку, яке видається кожному юнаку під час взяття на військовий облік.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись  майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини 07:38

Упродовж січня-листопада 2021 року за виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування звернулись 65,8 тис працюючих громадян Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:37

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території Чернігівської області за період з 8:00 06 грудня по 8:00 07 грудня 2021 року

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові 07:35

Учасниця проєкту «Бізнес-акселератор» Ярослава Крамаренко розповіла про свою мрію — арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення 07:28

Прилуцька міська рада не може надати платіжні доручення для проведення відшкодування заходів із енергозбереження за програмою «Енергодім» для двох ОСББ (вул. Земська та вм 12).

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада 07:18

На Чернігівщині триває реалізація міжнародного проєкту «Я – Медіа».