Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд
У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.
Ця проблема — не нова. Для її вирішення ще у 2018 році було розроблено проєкт з реконструкції системи водовідведення поверхневих вод з території навчального закладу.
На сьогодні проєктно-кошторисна документація потребує коригування. За попередніми підрахунками, орієнтовна вартість запланованих робіт складатиме 8 млн грн.
Специфіка цього об’єкту полягає у тому, що роботи не можна розтягувати в часі. Виконати все потрібно упродовж року.
Перший крок — коригування проєктно-кошторисної документації. Вартість цієї процедури — 200 тисяч гривень. Наразі громада готова виділити на це 30%. Інші 70%, як варіант, можуть надійти з обласного бюджету — але тільки після внесення заходу до переліку видатків на черговій сесії облради.
Другий крок — державна експертиза. Громаді потрібно встигнути зробити її до грудня, щоб розпочати реалізовувати проєкт у 2022 році.
Третій крок — пошук фінансів. Частину коштів можна отримати у рамках Програми охорони навколишнього природного середовища області на 2021-2027 роки (якщо цього року подати відповідний запит до Департаменту екології та природних ресурсів ОДА). Умова — готовність співфінансувати проєкт не менш ніж на 10% (а це орієнтовно 800 тисяч). Така умова є обов’язковою і у разі подання до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України запиту на отримання державної субвенції. Адже заявленої суми коштів на виконання проєкту у громади немає.
— Якщо громада вкладе свої кошти, вона відповідальніше ставитиметься до реалізації проєкту. Можливо, на деяких речах, як благоустрій території, можна буде зекономити. Тому варто ще раз детально проаналізувати ПКД. Водночас — не пропустити усі технічні моменти, невиконання яких знову призведе до затягування процесу і марно витрачених коштів. Пам’ятаймо найголовніше — схил продовжує руйнуватися, часу на зволікання у нас немає, — наголосив Дмитро Іванов.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.