У Корюківському лісгоспі розводитимуть плямистих оленів. У лісі огороджують більше 100 гектарів
Рішення про розведення оленів та поширення їх мисливськими угіддями – це амбітні плани Корюківського держлісгоспу.

Про те, чим воно зумовлене і як втілюватиметься на практиці, з Сусіди.Сіty поділився директор ДП «Корюківське лісове господарство» Андрій Лашко.
Андрій Володимирович розповів, що йдеться про вольєрне господарство для розведення оленя плямистого. Рішення про його облаштування на території лісгоспу директор підприємства прийняв, щоб покращити умови для розвитку мисливського господарства.
Проєкт організації ведення вольєрного господарства вже виготовили та погодили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області та Корюківській міській раді. На Чернігівщині це буде перший державний лісгосп, який розводитиме оленя плямистого.
— На сьогодні мисливське господарство і в нашій області, і в Україні загалом є неприбутковим, — пояснює Андрій Лашко. — Чому? Бо затрати на нього не окуповуються. Так у користуванні Корюківського лісгоспу є мисливські угіддя площею понад 17 тис. га. Підприємство утримує в штаті трьох єгерів і мисливствознавця, платить їм заробітну плату, забезпечує транспортом і пально-мастильними матеріалами, закуповує корми для підгодівлі тварин у зимовий період тощо.
А в дохідну частину майже нічого не надходить, - констатує директор. - Адже відповідно до нашої чисельності диких тварин, ми щороку отримуємо ліцензії на полювання на копитних у кількості всього лише 12 косуль і 3 диких кабанів. За відстрільними картками полювання здійснюється також на пернату дичину та хутрового звіра. Наявна чисельність тварин у наших угіддях не дозволяє підприємству навіть покривати витрати на ведення мисливського господарства, а не те щоб розвивати його. Тому й визріло рішення розводити оленів плямистих, збільшуючи популяцію цих тварин на площі всіх мисливських угідь підприємства в надії на те, що з часом мисливське господарство стане прибутковим. Бо олень для мисливців — дорогий трофей.
За словами директора лісгоспу, на Чернігівщині олень плямистий зустрічається, але в Корюківському районі наразі немає жодної особини цієї тварини. Можливо, через те, що раніше Корюківщина не була його ареалом, а нині природні умови дозволяють йому тут прижитися й освоїтися.
Яким буде вольєрне господарство
Проєктом передбачено, що вольєрне господарство з розведення оленя плямистого займатиме територію загальною площею 104 гектари. Це три з половиною лісові квартали Корюківського держлісгоспу — 104, 94, 95 і частково 103-й.
Проєкт, загальною вартістю 2 млн грн, розрахований на два роки. Цьогоріч передбачене будівництво першої черги — 34 гектари. Решту добудовуватимуть наступного року
Територію вольєру огородять спеціальною сіткою. Вольєр буде під постійною охороною. Передбачений також фото- і відеонагляд. З тваринами працюватимуть єгері та мисливствознавець.
Лісгосп планує розводити до 40 голів оленя плямистого, щороку половину залишаючи для розмноження, а решту — випускати в дике природне середовище. Розпочнуть розведення тварин з придбання 12 особин.
Відремонтована лісова дорога замість «вузькоколійки»
Вольєрне господарство облаштують за півтора кілометра від адміністративної будівлі Корюківського лісництва, справа від лісової дороги. Частково потрапляє в зону вольєра і дорога-«вузькоколійка», якою люди користувалися до цього.
Лісівники кажуть, що «вузькоколійка» - це не дорога, а лісова просікаЛісівники кажуть, що «вузькоколійка» - це не дорога, а лісова просікаАвтор: Наталія Рубей
Натомість за двісті метрів від неї лісгосп капітально ремонтує лісову дорогу з покриттям із суміші щебеню та ґрунту, якою зможуть користуватися всі охочі: від велосипедистів до водіїв великовагового транспорту та вогнеборців. Її протяжність — три кілометри: від будівлі Корюківського лісництва і до Високого.
Лісова дорога на село Високе. Незабаром капремонт тут закінчатьЛісова дорога на село Високе. Незабаром капремонт тут закінчатьАвтор: Наталія Рубей
Ширина цієї лісової дороги — 3,5 метра. Через кожні пів кілометра шляху передбачені місця шириною шість метрів для роз’їзду автомобілів. Невдовзі дорогу облаштують дорожніми знаками, установлять металеве огородження на містку через річку, навколо якого вже висадили плакучу вербу.
У лісгоспі запевняють, що огороджена територія вольєрного господарства жодним чином не зачепить інтересів затятих грибників. Адже вольєр будують у заболоченій місцині, де немає чорничників та грибних місць.
Наталія РУБЕЙ
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.