Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання
За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Установлено, що військовослужбовець військової служби за контрактом у квітні 2018 року, діючи з корисливих мотивів з метою призначення на вищу посаду та отримання військового звання «молодший лейтенант», надав керівництву копію завідомо підробленого диплому спеціаліста, виданого Чернігівським державним технологічним університетом, хоча в указаному вищому навчальному закладі ніколи не навчався. Таким чином він вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.
У подальшому, ввівши в оману посадових осіб військової частини, Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та Міністерства оборони України, він був направлений на курси військової підготовки осіб сержантського (старшинського) складу з вищою освітою та отримав військове звання «молодший лейтенант». Пізніше, в результаті незаконного присвоєння офіцерського військового звання, фігуранта було призначено на посаду викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини, де він незаконно одержав відповідне грошове забезпечення.
04.08.2021 Чернігівський районний суд Чернігівської області, прийнявши до уваги докази, надані стороною обвинувачення - Деснянською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері, визнав обвинуваченого військовослужбовця винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358 та ч. 3 ст. 410 КК України, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.
Обвинувачений визнав свою вину повністю.
Прийнявши до уваги те, що обвинувачений активно співпрацював зі слідством, раніше не судимий та є учасником бойових дій, суд звільнив його від відбування основного покарання, за умови якщо він протягом 2 років не вчинить нового кримінального правопорушення.
Також на підставі ст. 54 КК України суд ухвалив призначити фігуранту додаткове покарання у виді позбавлення офіцерського військового звання «лейтенант».
Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону
Останні новини Чернігівщини
Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03
Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Ринок праці мовою цифр 11:57
Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53
Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)