Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 10 лютого, 22:04:02

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину

31.07.2021   13:00Агенцiя

Попри страшну спеку, експедиції Київського еколого-культурного центру за рідкісними рослинами тривають.

 Рослину знайшли в чернігівських лісах, на кордоні з Білоруссю, в Олешнянському лісництві Добрянського лісгоспу: тут екологи з КЕКЦ побачили два місця зростання рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України — дифазіаструм сплюснутий.

Через масові рубки лісу та варварського збору на вінки в 1990–2010-х роках ця рослина практично зникла з поліських лісів. Так, у Київській області відомо лише чотири місця зростання дифазіаструму.

Дифазіаструм — це вічнозелена рослина, схожа трохи на тую, стелиться по землі. В одному місці зростання дифазіаструму екологи  знайшли ще одну червонокнижну рослину — плавун колючий.

Крім цього, було знайдено  ще й популяцію третьої червонокнижної рослини —  сну розкритого.

На всіх трьох місцях для захисту цих рідкісних рослин лісгосп створить охоронні зони.

джерело

Останні новини Чернігівщини

В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії

В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50

9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.

У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби

У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації

Надзвичайні події в області за останню добу 11:43

Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.

У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42

У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.

10 лютого: цей день в Україні і світі

10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48

День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини