Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин
Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.
Присадибна територія навколо будинку цієї жінки обнесена високим парканом. Власниця землі вирощувала наркомісткі рослини серед городини, регулярно обробляла та поливала їх. Дії господині суперечать законодавству, адже в Україні культивація маку дозволена лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію.
Поліцейські вилучили рослини та направили їх на експертизу.
Дізнавач Новгород-Сіверського райвідділу поліції відкрив провадження за частиною 1 статті 310 Кримінального кодексу України — посів або вирощування снотворного маку.
За незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 8500 гривень, арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.
Поліція звертається до громадян з проханням: усім, кому відома будь-яка інформація щодо незаконних посівів наркомістких рослин, повідомляти за номером телефону «102».
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.