Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 11:06:54

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

24.07.2021   10:48Агенцiя

22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.

З-поміж іншого йшлося також і про дотації бджологосподарств, розташованих на території регіону.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Голік, зокрема наголосив, що на державну підтримку можуть розраховувати лише паспортизовані  пасіки. Він також поінформував учасників наради, що на сьогодні в територіальних органах Держпродспоживслужби Чернігівщини зареєстровано 681 пасіку,  де налічується 26711 бджолосімей. Всі ці бджологосподарства внесені до Реєстру паспортів пасік. Відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 678 операторів ринку внесені до реєстру операторів ринку харчових продуктів (здійснюють діяльність з первинного виробництва продуктів бджільництва). 

За словами Миколи Голіка, з набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розроблено єдиний підхід до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл і формування тарифів (плати) за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках та опрацьовано алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.

Як зазначив Микола Голік, у районах та містах області від початку року проведено 39 нарад щодо ситуації у галузі бджільництва, у яких були задіяні понад 490 пасічників, 20 представників громадських організацій бджолярів, 115 представників сільгосппідприємств різних форм власності. Крім того, питання недопущення загибелі бджіл неодноразово висвітлювалось на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, матеріали розповсюджувались у різноманітних інтернет-виданнях та оприлюднювались в ефірі «Чернігівська хвиля».

Микола Голік повідомив учасників наради, що станом на 22 липня офіційних звернень від громадян щодо випадків масової загибелі бджіл на території Чернігівської області до територіальних управлінь Держпродспоживслужби не надходило.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці 09:55

Юнаки 2005 та 2007 років народження з чернігівської команди «Юність» успішно обіграли у футбол своїх ровесників зі столиці.

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу 09:53

У понеділок на Чернігівщину прибув гуманітарний вантаж від благодійної організації «Direct Relief» (США).

Сім'я Закружних з Чернігова - бронзові призери Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" 09:50

Фінал Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" відбувся в Києві, 25-27 вересня 2021 року.

Газопостачальні кампанії оприлюднили ціни на газ у жовтні

Газопостачальні кампанії оприлюднили ціни на газ у жовтні 09:21

Газопостачальні компанії опублікували жовтневі цінники на «блакитне паливо» для побутових споживачів (населення).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини