Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 16:55:28

Відбувся обласний антикорупційний форум

06.07.2021   09:30Агенцiя

Серед спікерів — представники Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро, правоохоронних органів та силових структур місцевого рівня, інших контролювальних установ.

Найперше говорили про роль керівника у запобіганні корупції. Як наголосив заступник голови НАЗК Іван Пресняков, керівник — це ключова позиція. Звичайно, мають бути і спеціальні уповноважені особи з питань запобігання корупції, але загалом політика підприємства, організації чи установи залежить від керівника.

Провівши масштабне опитування на доброчесність майже 40 тисяч держслужбовців, ми дізналися, що 90% з них вважають протидію корупції як власним обов’язком, так і обов’язком керівника. Водночас опитування показало, що кожен п’ятий керівник не приділяє належної уваги цьому питанню, — зауважив Іван Пресняков і порадив присутнім не зволікати з антикорупційним питанням, а розглядати його не рідше одного разу на тиждень, проводити тематичні робочі зустрічі з колективом.

Другий блок дискусії — підвищення прозорості діяльності вжитих антикорупційних заходів територіальними органами центральних органів виконавчої влади у сфері екології, лісових ресурсів, податків та митної справи в Чернігівській області. Так, представники зазначених органів влади переконують, що мають чіткий механізм протидії та запобігання корупції у своїх структурах. Втім кожна зі служб нарікає на прогалини у законодавстві, без зміни яких не досягти максимального ефекту. І хоча кожного року відкриваються кримінальні провадження, справи передаються до суду, не завжди досягається очікуваний результат. За словами детектива НАБУ Івана Кравчука, розгляд масштабних справ у земельній сфері та лісовому господарстві (а їх щороку скеровують до суду близько десяти) може тривати не один рік.

Йшлося під час форуму і про стан роботи, проблеми та посилення контролю щодо запобігання корупції у згаданих сферах.

Присутніх керівників територіальних громад та райдержадміністрацій цікавило питання законності управління земельними ресурсами, в тому числі їх продаж та здача в оренду. Це питання на часі у зв’язку з відкриттям цього місяця ринку землі.

Одним з актуальних питань залишається розорювання прибережних смуг, що може призвести до зменшення кількості питної води в області. Варто зазначити, що завдяки діяльності штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території області цьогоріч виявлено понад 40 таких фактів, про що повідомлено правоохоронні органи. Поліцейські кажуть, що за пів року до суду направлено до 20 кримінальних проваджень у земельній сфері загалом. Проте, коли діло доходить до свідчень, люди відмовляються від своїх показань. Тому Нацполіція звертається до голів територіальних громад з проханням допомогти провести роз’яснювальну роботу серед населення.

У форматі «запитання-відповідь» голови територіальних громад Чернігівщини, очільники РДА могли проконсультуватися з профільними фахівцями, а громадські активісти та журналісти — подискутувати на гострі теми. Модерувала захід голова ОДА Анна Коваленко.

Представники центрального апарату Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро доповіли учасникам форуму про роль керівників органів державної влади,  органів місцевого самоврядування, очільників підприємств і організацій у протидії корупції та ознайомили присутніх із функціями НАЗК та НАБУ із розслідування злочинів, вчинених посадовими особами місцевого самоврядування та державними службовцями.

Присутні на заході керівники Головного управління Державної податкової служби, Чернігівської митниці, обласної Державної екологічної інспекції та обласного управління лісового та мисливського господарства говорили про вжиті антикорупційні заходи та їх ефективність, підвищення прозорості діяльності у підпорядкованих їм відомствах.

Окремим постало питання корупції у сфері земельних відносин. Представники НАЗК поінформували про найбільш розповсюджені корупційні схеми з використанням земель державної і комунальної власності та негативні наслідки, до яких призводять корупційні зловживання у сфері земельних відносин. Зокрема, це зменшення надходжень до бюджетів, втрата земель державної та комунальної власності, порушення прав та законних інтересів землекористувачів, зниження рівня інвестиційної привабливості країни тощо.

В ході обговорення порушених на форумі питань боротьби з корупцією представники обласної прокуратури, Головного управління Національної поліції, Управління Служби безпеки України в Чернігівській області, обласного Управління стратегічних розслідувань окреслили стан роботи та проблемні питання запобігання корупції у сфері екології, лісових ресурсів, податків та митної справи.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).