Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 січня, 01:02:40

Анна Коваленко взяла участь у створенні 200-метрового Рушника Єдності

05.06.2021   16:16Агенцiя

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації відвідала «Обласний центр народної творчості», де долучилася до виготовлення 200-метрового Рушника Єдності.

Цей витвір народного мистецтва створюється за ініціативи Анни Коваленко в рамках відзначення 30-річчя Незалежності України. Над створенням рушника працюють представники всіх 57 територіальних громад Чернігівщини, члени національно-культурних товариств, громадських організацій, творчих колективів, різновікових та соціальних груп, загалом більше 200 чоловік.

— Створення цього рушника — символічне дійство: воно демонструє, що спільною працею ми можемо творити унікальні речі. Кожна громада області залишить свій неповторний орнамент на полотні з Чернігівського льону, який і створить неповторний вишитий світ нашого Придесення. Саме для цього ми започаткували та реалізуємо цей проєкт, – прокоментувала подію голова ОДА.

Полотно шириною 220 см за допомогою вибійки прикрашається традиційним для Чернігівщини народним орнаментом. Майстри використовують старовинну техніку виготовлення вибійки (тканини з нанесеним візерунком), яка була винайдена у перших століттях нашої ери. Для нанесення фарби використовували дерев’яну дошку, на гладкій поверхні якої й вирізьблювали декор.

— Техніка виготовлення рушника підібрана не випадково. Ми маємо археологічні докази, що вона була дуже популярною на Чернігівщині за часів Русі, – зазначила Анна Коваленко.

Підготовка до реалізації проєкту розпочалася в квітні: був створений ескіз, зшита основа та вирізблювалися «штампи». Робота триватиме ще близько місяця: щодня наноситься 10 метрів візерунка, на сьогодні вже готова чверть. Урочиста церемонія розгортання Рушника Єдності запланована на 28 червня у рамках заходів до Дня Конституції. Рушник претендуватиме на включення до Книги Рекордів України.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16

Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11

За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.

Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09

Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини