Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 травня, 01:41:16

Обговорили актуальні проблеми субрегіонального рівня місцевого самоврядування

05.06.2021   09:27Агенцiя

Відбулася нарада голови обласної ради Олени Дмитренко та її першого заступника Ніни Лемеш із очільниками Чернігівської районної ради Миколою Силенком, Корюківської районної ради Віктором Чернухою, Ніжинської районної ради Анатолієм Красносільським, Прилуцької районної ради Олегом Дмитренком та Новгород-Сіверської районної ради Романом Падалкою.

Як зазначила Олена Дмитренко, приводом для зустрічі стала необхідність обговорити у широкому колі ситуацію, що склалась з фінансовим забезпеченням, формуванням бюджетів та передачею майна у власність територіальних громад в 5 укрупнених районах області.

Під час наради наголошувалось на тому, що наразі болючим питанням для органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня є відсутність чіткого окреслення їх повноважень у законодавстві.

У багатьох райрад виникають суттєві проблеми із фінансовим забезпеченням, адже районні бюджети виключені з системи горизонтального вирівнювання, тому для них не передбачена субвенція з державного бюджету. Відтак, формування районних бюджетів у 2021 році має здійснюватися за рахунок власних доходів, надходжень від управління комунальною власністю.

У зв'язку з передачею в комунальну власність територіальних громад значної частини майна районних рад такі надходження є мізерними і не покривають всі видатки на утримання районних рад та оплату праці їх працівників. Внаслідок цього непоодинокими є випадки, коли люди змушені звертатись до суду, щоб отримати законні виплати.

Через складнощі із наповненням місцевих бюджетів та реорганізацією закладів соціально-гуманітарної сфери у багатьох районах існує проблема заборгованості з виплати заробітних плат.

Олена Дмитренко зазначила, що проблематика діяльності районних рад неодноразово порушувалась керівництвом обласного представницького органу під час всеукраїнських нарад, у зверненнях депутатського корпусу до керівництва держави.

Питання функціонування субрегіонального рівня представницької влади обговорювалось і під час нещодавнього засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України.

Наразі розглядається питання щодо виділення з державного бюджету цільової субвенції в розмірі 982 млн.грн районним радам України для вирішення нагальних проблемних питань у поточному році.

Окрему увагу приділили обговоренню питання щодо розподілу додаткової дотації з державного бюджету області, фінансування заходів з розбудови спортивної та соціальної інфраструктури в громадах.

За підсумками обговорення учасники заходу напрацювали пропозиції та узгодили рекомендації щодо вирішення нагальних проблем районних рад, які планують донести до керівництва держави під час найближчих всеукраїнських форумів за участю органів місцевого самоврядування.

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.