Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 12:23:24

Відбулося засідання робочої групи по перевірці технічного стану та придатності подальшої експлуатації будівель комунальної власності

17.04.2021   10:15Агенцiя

16 квітня відбулося засідання робочої групи по перевірці технічного стану та придатності подальшої експлуатації будівель комунальної власності області, що розташовані за адресою: Чернігівська область, Ніжинський район, с. Мала Кошелівка, вул. Лісова, буд. 1, яке провела голова робочої групи, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із співголовою, заступником голови ОДА Жанною Шерстюк.

Робоча група, створена відповідним розпорядженням голови обласної ради, зібралася у складі депутатів обласної ради – начальника управління комунального майна обласної ради Василя Куліди, директора комунального підприємства «Діловий центр» обласної ради Олександра Кузьменка, директора Департаменту з питань цивільного захисту ОДА Сергія Болдирєва, в.о. заступника начальника Управління охорони здоров'я ОДА Тетяни Лебедєвої, заступника начальника управління – начальника відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в області Наталії Вербицької, начальника відділу організації будівництва та технічного нагляду Управління капітального будівництва ОДА Павла Прокоповича та представників виконавчого апарату обласної ради, управління комунального майна обласної ради, фахівців профільних служб та організацій.

Василь Куліда представив членам робочої групи акт проведення обстеження цілісного майнового комплексу комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий санаторій «Пролісок», здійснений комісією управління комунального майна обласної ради, у ході якого було виявлено низку дефектів та пошкоджень. Встановлено, що внаслідок протікання покрівлі даху будівлі стелі та стіни фойє, кухні, обох зал їдальні частково уражені грибком, а оздоблення підвісної стелі деформовані. Разом з тим, літня сцена, що розташована з бокового фасаду будівлі клубу-їдальні, має місця просідання бетонної підлоги, а сходи мають сліди руйнування. Також в зимовий період у зв'язку з різким зниженням температури зовнішнього повітря та зменшенням подачі тепла відбулося замерзання води в системі теплопостачання, що призвело до пориву труб та чугунних радіаторів у 52-х місцях системи опалення, зокрема у приміщеннях першого поверху будівлі профілакторію та актової зали. Крім технічних недоліків на підприємстві тимчасово відсутнє водопостачання, а загальний естетичний стан будівель та споруд майнового комплексу в цілому застарілий.

Комісія управління комунального майна підготувала пропозиції щодо приведення санаторію у відповідність вимогам експлуатації та дійшла висновку, що є обґрунтовані підстави вважати, що підприємство не зможе забезпечити в подальшому надання належної якості послуг з санаторно-курортного лікування дітей.

Як розповіла в.о. заступника начальника Управління охорони здоров'я ОДА Тетяна Лебедєва, санаторне лікування в «Проліску», де в середньому передбачено 200 загальносоматичних ліжок, призупинено з минулого року у зв'язку з пандемією та припиненням фінансування закладу зазначеної категорії установ в рамках реформуванням галузі охорони здоров'я. З квітня поточного року фінансування закладу здійснюється за рахунок обласного бюджету та медичної субвенції. Посилюється напруга у колективі закладу, який майже рік працює за затвердженим графіком на дві треті тарифної ставки. Ситуацію яскраво характеризує той факт, що за час простою санаторію вже тричі змінювалося керівництво.

Під час засідання члени робочої групи ознайомилися зі звітом Управління капітального будівництва ОДА, Приписом про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Ніжинського міськрайонного відділу ДСНС України в області, заслухали результати обстеження вищезазначеного об'єкта, який підготували фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в області та Департаменту з питань цивільного захисту ОДА.

У ході перевірок технічного стану та придатності подальшої експлуатації майна, крім відсутності водопостачання та еклектроенергії, виявлені пошкодження системи керування вентиляцією та двигунів повітряних насосів. Разом з тим, у кабінетах водолікування потребують заміни ванни, а меблі –оновлення. Відповідно до вимог санітарного законодавства не встановлені контейнери для збирання побутових відходів. До того ж, відсутня система оповіщення на випадок загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій, приміщення не обладнані для укриття дітей та обслуговуючого персоналу тощо.

Враховуючи озвучену на засіданні інформацію про фінансово-господарську діяльність та поточну ситуацію, беручи до уваги представлені результати перевірок та висновки актів і звітів про незадовільний стан матеріально-технічної бази, відсутність належного фінансування, робоча група дійшла висновку про доцільність припинення юридичної особи санаторію шляхом ліквідації та рекомендувала Управління охорони здоров'я ОДА підготувати відповідний проєкт рішення.

– Ухвалюючи управлінські рішення, маємо думати про якість послуг, які будуть отримувати наші громадяни, – сказала голова робочої групи, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш і відзначали, що для приведення у відповідність вимогам експлуатації санаторію необхідні значні кошти. Однак, на жаль, через обмеженість обласного бюджету наразі це неможливо. Ніна Лемеш висловила надію про можливе відновлення роботи санаторного закладу шляхом залучення інвестицій чи інших джерел фінансування.

Як зазначила Ніна Лемеш, рекомендації робочої групи щодо комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» будуть направлені депутатам обласної ради для опрацювання в постійних комісіях, а відповідний проєкт рішення підготовлений на розгляд чергового пленарного засідання.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.

На Чернігівщині поліцейські провели благодійний турнір з міні-футболу на підтримку Збройних Сил України 11:37

Вихідними в місті Мена відбувся турнір з міні-футболу серед поліцейських. У змаганнях брали участь 4 команди поліцейських Корюківського району.

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру 11:29

У місті Сновськ фахівці АТ «Чернігівгаз» демонтували газовий колодязь, проклали новий газопровід та повністю замінили лінію редукування газорегулювального пункту (ГРП).

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії 09:57

27 червня 2022 року, з 19.20 до 19.35 у районі населеного пункту Гірськ Чернігівської області зафіксовано 15 вибухів (виходів) та 15 вибухів (приходів).