Охоронці Феміди України відзначили другу річницю з дня створення Служби судової охорони
4 квітня 2019 року Вища рада правосуддя своїм Рішенням затвердила Положення про Службу судової охорони, чим розпочала створення цього державного органу з правоохоронними функціями.

Напередодні другої річниці в Територіальному управлінні Служби судової охорони у Чернігівській області провели урочисті збори. З огляду на складну епідемічну ситуацію – з обмеженою кількістю особового складу та з дотриманням усіх карантинних заходів.
- Сьогодні ми нагороджуємо кращих і кажемо теплі слова усім співробітникам, які саме в цю хвилину несуть службу, безпосередньо виконуючи завдання із забезпечення громадського порядку у судах, - зазначив начальник ТУ ССО у Чернігівській області полковник Олександр Рибак у вітальному слові. – Зичу вам і вашим сім’ям міцного здоров'я, наснаги та добробуту. Як то кажуть: міцна родина – міцний колектив. Бажаю нашій Службі розвитку, впевненості в майбутньому і головне - професіоналізму. Тільки так ми зможемо отримати високу оцінку нашої діяльності.
Керівник виконав приємну місію, нагородивши за зразкове виконання службових обов'язків, високий професіоналізм та з нагоди ІІ річниці створення Служби чотирьох співробітників теруправління подяками і грамотами Служби судової охорони.
За доброю традицією співробітникам також присвоїли чергові спеціальні звання. Звання старшого сержанта Служби судової охорони присвоєно Обозному Максиму, контролеру І категорії другого взводу охорони. Звання капрал Служби судової охорони - трьом контролерам ІІ категорії : Диннику Вадиму, Халимону Євгену, Левченку В’ячеславу.
Новостворене охоронне відомство є наймолодшим державним органом в Україні. На відміну від тих, які утворювались на базі вже чинних, Служба судової охорони розпочала формуватись з нуля. Поступово її діяльністю було охоплено всі 24 області.
Всього за два роки Служба стала тією безпековою стіною української Феміди, яка здатна не допустити в органах та установах правосуддя жодного порушення громадського порядку.
В масштабах України за цей час співробітниками Служби забезпечено громадський порядок майже 3 мільйонів судових засідань, припинено понад 100 порушень громадського порядку і проявів неповаги до суду.
Кількість виявлених і недопущених до пронесення заборонених предметів сягнула майже 82 тисяч. Це, зокрема, вогнепальна та травматична зброя, гранати й набої, ножі, електрошокери, кастети та інші види холодної зброї, піротехнічні засоби, балончики, споряджені речовиною сльозогінної та дратівної дії, тощо.
Довідка:
Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Служба підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.
Територіальне управління Служби судової охорони у Чернігівській області було створене 11 березня 2020 року.
Основними завданнями ТУ ССО у Чернігівській області є: контроль та організація практичних заходів, спрямованих на підтримання громадського порядку в судах, недопущення і припинення проявів неповаги до суду, охорона приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.