Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 18:03:56

Молоді солдати сідлають грізні "БУЛАТИ"

23.10.2012   14:54

До 1-ї окремої танкової бригади, що в Гончарівському на Чернігівщині, місяць тому прибули молоді спеціалісти. 104 строковики розпочали тут службу після успішного складання випускних іспитів у 169-му навчальному центрі СВ ЗС України.

– Переважна більшість з них танкісти – командири, навідники гармат та механіки водії, – розповів заступник командира бригади з виховної роботи підполковник Олександр Сирідко. – Також прийшло поповнення й для механізованих, артилерійських та інших підрозділів.

Зараз всі випускники навчального центру завершили підготовку в збірній роті молодших спеціалістів танкової бригади. Декілька тижнів вони у складі двох танкових, механізованого і артилерійського взводів поглиблено вивчали матеріальну частину та озброєння танків, БМП-1 й інших бойових машин, функціональні обов’язки й проходили психологічне обстеження. Після завершення навчання молоді спеціалісти, для визначення рівня професійної підготовки та призначення на нові посади, складали тестові завдання. А в січні наступного року відбудеться закріпленням за кожним з них бойової техніки та озброєння. Тоді ж солдати і сержанти демонструватимуть свій фаховий рівень під час виконання вправ контрольних стрільб з озброєння танка.

– Рівень підготовки випускників “Десни” досить пристойний, – зазначив командир роти молодших спеціалістів майор Артем Ліньков. – Це підтверджує їхній вишкіл й виконання ними вправи штатним артпострілом не нижче оцінки “добре”. Та все ж деякі нюанси молоді танкісти вивчатимуть і в нас, на штатній бойовій техніці та озброєнні танкової бригади. Адже, наприклад, танкісти проходили підготовку на Т64Б, а тут їм випало служити на “Булатах”.

Керування вогнем і запуск системи управління вогнем (СУВ) танків “Булат” та Т64Б дещо відрізняється. Ніби не дуже й важливий нюанс, але коли на виконання вправи виділяються лічені секунди, людина може помилитись, втратити дорогоцінний час і підвести весь екіпаж. Також на новітніх зразках командир танку може виконувати вогневу вправу безпосередньо зі свого штатного місця. Та цими знаннями вони оволодіють досить швидко. У навчальному центрі в Десні на посади командирів і навідників обирають лише добре розвинутих юнаків, з ґрунтовними базовими знаннями. Тільки вони зможуть швидко опанувати грізні “Булати”, а згодом й вміло ними керувати. Адже строковикам лишилось служити не так вже й багато, всього близько семи місяців.

Заступник командира з виховної роботи 1-го танкового батальйону майор Іван Медведєв розповів:

– Всі молоді спеціалісти, які потрапили до наших підрозділів добре підготовлені, фізично розвинуті, й нарікань по службі не мають. А серед кращих фахівців навіть зараз вже можна назвати командира танка молодшого сержанта Максима Бондара, механіка-водія старшого солдата Павла Тулінова і навідника гармати солдата Миколу Стефурака.

Спілкуючись з солдатами дізнався, що всі вони з різних областей, Максим з Черкащини, Павло з Луганщини, а Микола з Івано-Франківської області. Та це не завадило хлопцям потоваришувати ще в Десні. Служба в бригаді їм подобається, цікаво вивчати військову науку й опановувати бойову техніку, задовольняє харчування, є й вільний час для відпочинку. “Смачна їжа, чудове повітря, адже частина знаходиться трохи не посеред соснового лісу, хороші командири, цікава служба – чим не санаторій?”, – діляться своїми враженнями молоді солдати.

Кожен з хлопців до армії потрапив по своєму, але всі за власним бажанням. Микола Стефурак, якому до речі трихи не на День ЗС України – 4 грудня виповниться 19, навчався в ПТУ на тракториста-машиніста широкого профілю. Щоб піти служити до війська весняним призовом, разом з однолітками, він домігся дострокового складання екзаменів. Павло Тулінов, чи не найстарший серед солдатів його призову – йому 23, до військкомату прибув після закінчення третього курсу Східно-Українського інституту ім. В.Даля, де вчився на інженера технолога хімічного виробництва. А двадцятирічний Максим Бондар, поліграфіст за освітою, трохи не з ганку Черкаського художньо-технічного коледжу.

Навідник гармати солдат Микола Стефурак розповів:

– Першу вправу контрольних стрільб зі штатного озброєння танка Т-64Б ми виконували бойовими осколочно-фугасними боєприпасами. Необхідно було вразити мішені, які імітували РПГ, групу піхоти, танк і БОНА (безвідкатна гармата на автомобілі). При цьому, для оцінки “відмінно”, в танк необхідно було влучити двічі. Чотири з половиною місяці навчання для нас пройшли не даремно. Преважна більшість хлопців добре справилась з цим завданням.

– Мене вражають й одночасно захоплюють танки, – ділиться старший солдат Павло Тулінов. – Шкода, що в Десні не довелось жодного разу покерувати важелями цієї грізної машини. Всі заняття, та й випускні іспити теж, у нас проводились на тренажерах. Хоча й під час них адреналіну вистачало, коли зосереджуєшся на моніторі, забуваєш, що ти на тренажері. Все ніби в справжньому танку – і вібрація, і рух.

Молодший сержант Максим Бондар дуже талановита людина. З дитинства захоплювався малюванням, особливо йому давались портрети, пейзажі й натюрморти. Пізніше – різьбою по дереву, а також – комп’ютерним дизайном. Максим один з небагатьох, хто склав всі іспити на відмінно. Він краще за інших виконав нормативи з фізичної підготовки, а під час контрольних стрільб з танкової гармати і кулеметів ККТ (кулемет Калашникова танковий), НСВТ (Нікітіна Соколова Волкова танковий) вразив всі мішені, а танк – двічі.

– У командира танка, – говорить Максим, – найбільше навантаження. Окрім своїх функціональних обов’язків я повинен також знати роботу навідника і механіка-водія. Щоб керувати діями підлеглих потрібно все це знати і розуміти. Мені складніше, зате дуже цікаво. За домівкою не сумую – багато друзів, та й ніколи. У вільний час малюю портрети товаришів, відтворюю на папері миттєвості військового життя.

З початком нового навчального року військове життя цих молодих танкістів стане набагато інтенсивнішим й цікавішим. Попереду в них злагодження екіпажів, здобуття нових навиків і знань, виконання численних нормативів, стрільби зі 125-мм танкової гармати вкладним стволом 2Х35 і 7,62 мм ККТ, пуски димових гранат 902Б “Туча”, виконання вогневих вправ з автоматів і пістолетів тощо. І ще чимало інших речей, завдяки яким вчорашні школярі й студенти стають справжніми танкістами.

Підполковник Парій О.В.
 

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.