Повідомлено про підозру "вору в законі"
За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру «вору в законі» на прізвисько «Камо Московський» за фактом поширення злочинного впливу в суспільстві особою у статусі «вора в законі» (ч. 3 ст. 255-1 КК України), та фактом незаконного придбання, зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів з метою збуту у місці тимчасового тримання іноземців (ч. 2 ст. 307 КК України).
За даними слідства, 58-річний уродженець Грузії, який нелегально потрапив до України з Російської Федерації, перебував у пункті тимчасового тримання іноземців (ПТТІ) в с. Розсудів Чернігівського району, куди він був поміщений після затримання в січні минулого року. Маючи статус суб’єкта підвищеного злочинного впливу — «вора в законі», він встановив і поширив свій злочинний вплив на території закладу.
Зокрема, взяв на себе повноту неформальної влади, запровадив правила поведінки у відповідності до «воровських законів» та забезпечив їх дотримання особами, які утримувалися ПТТІ, вирішував конфліктні ситуації, які виникали між особами з позицій кримінальних «законів» та «понять», здійснював контроль так званого «общака» — надходження та розподілу матеріальних благ і грошових коштів здобутих злочинним шляхом.
Окрім того «вор у законі» забезпечив надходження та організував схему незаконного збуту наркотичних засобів на території ПТТІ.
З метою викриття злочинної діяльності за місцем перебування вказаної особи проведені обшуки, під час яких виявлено заборонені речовини.
Наразі тривають необхідні слідчі дії та підготовка матеріалів для обрання підозрюваному запобіжного заходу.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47
24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.
Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36
Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03
Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.