Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 07:51:23

Міжнародний день птахів відзначається щороку 1 квітня

01.04.2021   08:15Агенцiя

Міжнародний день птахів відзначається щороку 1 квітня в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», адже користь пташиних видів в житті людини є надзвичайно високою.

Птахи знищують шкідливих комах, гризунів, сприяють поширенню дерев та кущів у лісах (пара синиць, наприклад, може за день «обробити» близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників).

Але птахи знищують комах вибірково. Дятли віддають перевагу короїдам, вивільга – в основному живиться гусінню. Крім цього, крилаті створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.Збереження пташиного різновиду має неабияке значення й для загального біорізноманіття, розвитку орнітофауни.

Кількість видів птахів у фауні будь-якого регіону, в тому числі й України, залежить від  системного підходу, виявлення їх рідкісних видів, визначення територіальної приналежності тощо.

Серед орнітофауни України досить велика кількість видів птахів на сьогодні занесена до Червоної книги України (голуб-синяк, глухар, гриф чорний, журавель сірий, золотомушкачервоночуба, лелека чорний та ін.). Велика кількість птахів належить до мисливських видів, на яких дозволено полювання у встановлені строки: гуси, качки, лиска, курочка водяна, кулики, куріпка сіра, припутень, горлиця звичайна, фазан та інші.

Чернігівщина відома такими Червонокнижними представниками як глушець, гоголь, дятел білоспинний, дятел зелений, журевель сірий, змієїд, колодовник ставковий, лунь лучний, орел-карлик, орябок, сич волохатий та ін. Всі вони знаходяться під особливою охороною держави.  

Тож, недаремно Міжнародний день птахів збігається з початком «Сезону тиші» в Україні, адже саме на початку квітня більшість птахів повертаються з вирію і починають період гніздування. Встановлені ж заборони в період масового розмноження – не дозволяють людині турбувати птахів та інших мешканців дикої фауни, та сприяють відтворенню їх популяцій.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.