Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 травня, 05:01:34

Природні умови напередодні нересту в межах коливань за останні 10 років

29.03.2021   09:53Агенцiя

Температура води у водоймах зони ПОЛІССЯ у середині березня поточного року складала 1,0 - 1,9 оС, що менше за середньобагаторічні показники, проте в межах коливань за останні 10 років.

Стан репродуктивної системи основних промислових видів водних біоресурсів характеризувався такими показниками:
щука – IV-V (нерестова) стадія зрілості;
окунь і плітка – III стадія.
Формування ознак переднерестової активності плітки, ляща та судака не відмічені.
Гонади (статеві залози) середньонерестуючих видів були на III стадії зрілості.

У водоймах зони ЛІСОСТЕПУ на початку березня температура води складала 1,2-3,6оС, що відповідає середньобагаторічним показникам.

Стан репродуктивної системи основних промислових видів характеризувався показниками:
щука – 90 % плідників були з гонадами IV-V стадії зрілості, проте були зафіксовані особини на V (ікрометання) та VІ стадіях зрілості;
плідники плітки та самиці окуня – III-IV стадія, самці окуня - IV стадія.

У СТЕПОВІЙ зоні формувалися ходові скупчення плітки, сріблястого карася та в окремих водоймах – ляща. На початку березня зафіксовано переднерестову активність ранньонерестуючих видів.

Аналіз прогнозу гідрометеорологічної ситуації показує, що середня очікувана температура повітря наприкінці березня – початку квітня в цілому відповідатиме міжрічним коливанням (в контексті умов формування нерестової активності). Відповідно за даними станом на сьогодні нерест ранньо - та середньонерестуючих видів не повинен значно зміститися у часі.

Отже науковці вважають:
для забезпечення максимальної охорони водних біоресурсів у найбільш вразливі періоди (включаючи періоди ікрометання, утворення ходових скупчень та пересування на нерестовища), терміни заборони у поточному році встановити на рівні визначених правилами рибальства.

Інформація надана фахівцями Інституту рибного господарства НААН України

Останні новини Чернігівщини

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області презентували сервіс податкового супроводу ветеранського підприємництва

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області презентували сервіс податкового супроводу ветеранського підприємництва 12:25

Сьогодні у Чернігові в Офісі податкових консультантів презентували нову послугу для захисників та захисниць України - податковий супровід ветеранського підприємництва.

 Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії

Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії 10:04

В суботу, 2 травня, відбулася 47-ма сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 28 депутатів і депутаток.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 10:01

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула неповнолітня.

4 травня: цей день в Україні і світі

4 травня: цей день в Україні і світі 09:59

День 1531 Російська агресія - Day 1531 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини