Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 13:50:58

Чернігівщина стала пілотною для втілення урядового проєкту Канади із залучення інвестицій

18.03.2021   10:53Агенцiя

Чернігівська область стала пілотним регіоном для впровадження ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні», що підтримується Урядом Канади та реалізується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Фахівці проєкту досліджуватимуть спроможність громад щодо залучення інвестицій. Також вони отримають технічну допомогу для підготовки власних проєктів розвитку та програм.

Наразі обрано десять передпілотних громад. Учора, 16 березня, їх представники, радники Проєкту, спеціалісти Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації взяли участь в онлайн-нараді, яка пройшла під головуванням першої заступниці голови обласної державної адміністрації Олени Бойко.

— Процес децентралізації триває давно, але досі перед громадами стоїть ряд важливих питань. Одне з ключових — визначення власних пріоритетних напрямків розвитку. Тож допомога фахівців Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» є дуже актуальною. Вона дасть можливість громадам конкурувати за державний ресурс, — зауважила Олена Бойко та додала: —  спільна робота з Проєктом розпочалася у липні минулого року, а у січні цьогоріч відбулося підписання Меморандуму про співпрацю. Ефективна співпраця з місцевими радами всіх рівнів та діяльність, спрямована на підвищення спроможності місцевого самоврядування є одним з пріоритетів діяльності голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко по розвитку регіону. Хочу підкреслити, саме формування інвестиційних проєктів для різних джерел фінансування та розвиток місцевих громад є необхідною умовою успішного розвитку області та зростання її інвестиційної привабливості.

Керівник ініціативи «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів» Юрій Третяк пояснив, що спочатку буде проведено дослідження потреб та потенціалів громад-учасниць, згодом — визначені концепції розвитку функціональних типів територій, відповідно до їх переліку у Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки (прикордонні та природоохоронні території, сільські території у несприятливих умовах та інші). Також громади отримають технічну допомогу щодо залучення приватних інвестицій та реалізації власних проєктів. Таким чином, експерти допомагатимуть виявляти інвестиційні потреби ОТГ, готувати проєкти та втілювати їх.

Кінцевою метою ініціативи є розроблення методики та моделей розвитку різних типів територій для всієї країни, базуючись на результатах співпраці з громадами-учасницями пілотного проєкту на Чернігівщині.

Таким чином, участь у пілотному проєкті дасть можливість громадам професійніше готувати власні програми розвитку, які сприятимуть зростанню рівня соціально-економічного розвитку області.

Останні новини Чернігівщини

Фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини здійснили понад 3670 заходів контролю і виявили більш ніж півтисячі порушень протиепідемічних вимог

Фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини здійснили понад 3670 заходів контролю і виявили більш ніж півтисячі порушень протиепідемічних вимог 13:40

За період встановленого «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, і посилення карантинних обмежень фахівці територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, починаючи з 29 березня і по 13 квітня включно, провели 3672 заходів державного контролю об’єктів нагляду.

У березні платники Чернігівщини поповнили бюджети на 1,3 млрд гривень

У березні платники Чернігівщини поповнили бюджети на 1,3 млрд гривень 13:17

У березні 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено 1,3 млрд грн податків та зборів. У Головному управлінні пояснили, що цей показник перевищує надходження березня минулого року на 47 відс. або на 416,7 млн гривень.

У І кварталі службою зайнятості області працевлаштовано 2,4 тис. безробітних

У І кварталі службою зайнятості області працевлаштовано 2,4 тис. безробітних 13:00

Вже понад рік Україна живе в умовах пандемії. Коронакриза кардинально змінила ринок праці: відбулося стрімке збільшення чисельності безробітних та суттєве скорочення кількості вакансій. Але допомога служби зайнятості шукачам роботи і роботодавцям не зупинялась навіть в часи жорсткого карантину.

Чернігівська хвиля почало мовити у Козельці

Чернігівська хвиля почало мовити у Козельці 12:57

UA: Українське радіо: Чернігівська хвиля почало мовити у селищі Козелець. Відтепер у цьому регіоні програми найбільшої радіомережі України можна слухати на частоті 88 FM.

Актуальні питання реалізації 10 пріоритетів динамічного розвитку Ніжинщини обговорили на нараді

Актуальні питання реалізації 10 пріоритетів динамічного розвитку Ніжинщини обговорили на нараді 12:34

Її провів голова райдержадміністрації Григорій Ковтун з керівниками структурних підрозділів.