Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 05:13:09

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності

26.02.2021   14:47Агенцiя

Обласним центром соціальних служб 25 лютого на щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг у 2020 році та визначені пріоритетні напрямки діяльності на 2021 рік.

При відкритті наради директор Департаменту соціального захисту населення Олег РУСІН зазначив, що на різних етапах життя будь-хто з мешканців громади може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Тому в області  особливого значення набуває питання розвитку та забезпечення надання соціальних послуг у кожній територіальній громаді.
     
Також він повідомив про створення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг на рівні відповідної територіальної громади та інформування її населення про соціальні послуги, з якими жителі можуть ознайомитися у формі, доступній для сприйняття особами з будь-якими порушеннями здоров’я (постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 № 99 «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг»).
     
Директор обласного центру соціальних служб Алла КОТ у своїй доповіді підвела підсумки надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молодим особам в області протягом 2020 року. Вона повідомила присутніх про зміни в мережі надавачів соціальних послуг відповідно до реформування адміністративно-територіального устрою. Зокрема, станом на 01.02.2021 в області діють 11 центрів соціальних служб, 28 центрів надання соціальних послуг, а також створені відділи та введені посади фахівців із соціальної роботи до виконавчих комітетів рад територіальних громад. Але робота з організації надання соціальних послуг відповідно до потреб громад залишається актуальною і надалі.
     
Також пріоритетними напрямками роботи щодо підтримки сімей з дітьми в області залишаються:
- раннє виявлення сімей/осіб, які потрапили чи можуть потрапити в складні життєві обставини;
- розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- впровадження послуги сімейного патронату над дитиною та наставництва.
     
Зацікавлення присутніх викликало питання надання соціальних послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю, яке висвітлила Вікторія ПЛИСКО, начальник відділу стаціонарних установ та соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення.
     
Окрім того, учасники наради ознайомились з діяльністю обласного центру соціально-психологічної допомоги та поспілкувались з його директором, Оленою ТИЛЬКУН щодо умов надання невідкладної комплексної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.
     
Про функціонування обласного гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розповіла методист обласного центру соціальних служб Марія ГОЛІК. Працівники закладу створюють умови та надають можливість самостійно готувати їжу, прибирати кімнату, організовують навчання у плануванні витрат бюджету, догляду за житлом, надають підтримку та консультування  у підготовці до самостійного життя.
     
Учасники наради отримали відповіді на запитання та поділились власним досвідом, що сприятиме покращенню якості надання соціальних послуг, відповідно до потреб мешканців громад.

Чернігівський обласний центр соціальних служб
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 89 нових випадків COVID-19

Виявлено 89 нових випадків COVID-19 21:34

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 13 квітня в області зафіксовано 89 нових випадків COVID-19.

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною 16:58

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Як відомо, до міста привезли 3400 доз цього препарату для ефективної боротьби із коронавірусною інфекцією.

Конкурси на посади державної служби відновлено

Конкурси на посади державної служби відновлено 16:50

Ці та інші питання державної служби розглядалися 13 квітня 2021 року під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів.

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма 16:16

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участь у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції і бюджетної політики.

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.