У Чернігові обговорили тему "Народження української свідомості"
18 лютого Чернігівський обласний молодіжний центр провів студійне обговорення в прямому ефірі теми «Народження української свідомості» до дня Герої Небесної Сотні.

Вікторія УСПЕКОВА, ведуча цього заходу, співробітник Обласного молодіжного центру, у першій частині студійної зустрічі спілкувалася з Юрієм КОНОПЛЬОЮ, учасником Революції Гідності, який тоді вчився в одній зі шкіл м. Чернігів, а зараз магістрант Академії державної пенітенціарної служби України, юридичний консультант Чернігівського обласного молодіжного центру, та Сергієм СОЛОМАХОЮ, громадським діячем, борцем за незалежність України у 20 столітті, активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Вони розповіли про свою участь у Революції Гідності, мотиви, які підштовхнули їх до цього.
У другій частині Вікторія обговорила тему значення Революції для новітньої історії України з Сергієм БУТКОМ та Сергієм ГОРОБЦЕМ, представниками Українського інституту національної пам’яті.
Головне питання всім учасникам цієї студії ведуча задавала наприкінці спілкування: «Чи варті результати Революції Гідності більше сотні життів?»
Ось які були їхні відповіді:
Юрій КОНОПЛЯ: «Якби ми не перемогли, якби люди не вистояли, то у нас би створилася така держава, як у сусідніх країн — Білорусі та Російської Федерації. Ми відстояли свободу».
Сергій СОЛОМАХА: «Якби народ не переміг, то світ опинився би за два кроки від Третьої світової війни з вини Російської Федерації».
Сергій БУТКО: «Коли мова йде про долю нашої країни, нашого народу, то ціна не має значення. Поразка завжди дорожче. Пам’ятаємо і шануємо наших Героїв, вони врятували нас».
Сергій ГОРОБЕЦЬ: «Ці життя були віддані за святу справу – за свободу України й за нашу з вами гідність. Хіба можуть бути даремними жертви Героїв Небесної Сотні, як і жертви тисяч наших воїнів, що захищають вже сьомий рік всіх нас від російської агресії, і жертви борців за волю України впродовж століть?».
ОРГАНІЗАТОРИ: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.
Олександр МАЙШЕВ, член Національної спілки журналістів України
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.