У Чернігові згадали історію державного гербу України
16 лютого у Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено гутірку «Тризуб – символ твоєї свободи» до 29-ї річниці затвердження постановою Верховної Ради тризубу як малого державного гербу України за участю учнів Чернігівського колегіуму №11.

«Герб України зайвий раз нагадує про нашу славну спадщину, про тисячоліття української державності. Адже тризуб – давній український символ, відомий ще з Х століття. Він карбувався на золотих та срібних монетах князя Володимира Великого і став спадковим геральдичним знаменом для нащадків князя. Його зображували на печатках і перснях, на мечах і прикрасах. Тризуб зображений на могильній плиті французької королеви Анни Ярославни, дочки Ярослава Мудрого, - наголосив Сергій ГОРОБЕЦЬ, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті. - У середньовіччя в Україні виникли й інші герби: Золотий Лев, козак з мушкетом (інша назва «лицар із самопалом»), Архангел Михаїл. Проте, саме тризуб найкраще поєднує сучасність і давню минувшину, забезпечує зв'язок століть та епох».
«З постанням нашої держави - Української Народної республіки в листопаді 1917 року, та проголошення її незалежності 22 січня 1918 року гостро стало питання щодо державного гербу. Яким він має бути? 25 лютого 1918 року на засіданні Малої Ради Української Центральної Ради був затверджений саме тризуб як герб УНР. Він переміг всі інші пізніші символи. Звертає увагу, що під час Української революції 1917-1921 років було випробувано кілька моделей національної державності. Проте, тризуб непохитно залишався. Впродовж всіх наступних буремних подій 20-го століття він був символом нашої свободи, соборності, боротьби за державну незалежність. Тому цілком природно, що після відновлення самостійної держави вже 19 лютого 1992 року парламент затвердив «тризуб як малий герб України, вважаючи його головним елементом великого герба України». З 2014 року тризуб символізує також непохитну волю нашого народу збройно відстояти у війні з російським агресором свободу і незалежність», - повідомив Сергій БУТКО, співробітник Українського інституту національної пам’яті.
ОРГАНІЗАТОРИ заходу: Український інститут національної пам’яті, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.
Олександр МАЙШЕВ, член Національної спілки журналістів України
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.