На початок 2021 року епізоотична ситуація на Чернігівщині залишалась стабільною і контрольованою
У Держпродспоживслужбі Чернігівщини запевняють: на сьогодні область повністю «вільна» від інфекційних захворювань тварин і птиці, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями протягом минулого року.
Зокрема, торік Держпродспоживслужба ініціювала проведення двох засідань ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації, де обговорювались питання профілактики і запобігання потраплянню на територію регіону та розповсюдженню гострих інфекційних хвороб тварин. Відповідні засідання пройшли також у районах та містах Чернігівщини.
Протягом минулого року спеціалісти державної ветеринарної медицини області зробили 15 з половиною мільйонів щеплень, провели майже 360 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин і здійснили більше мільйона діагностичних досліджень.
У 2020 році на Чернігівщині зареєстровано 2 неблагополучні пункти по африканській чумі свиней (у дикій фауні) і стільки ж – по сказу (менше на 10 випадків у порівнянні з 2019 роком).
Спеціалісти державних лікарень ветмедицини області активно працювали у напрямку попередження сказу, здійснюючи профілактичні щеплення у населених пунктах. Антирабічною вакциною торік щеплено 22938 голів ВРХ, 141099 собак і 127494 коти. Також вимушено були щеплені 174 голови дрібної рогатої худоби і 115 коней. Крім того, під час кампанії з пероральної імунізації за допомогою авіатранспорту оброблено понад 27 тисяч квадратних кілометрів лісових угідь, для чого було використано 683100 доз вакцини «Орісвак».
Стабільно-благополучною і контрольованою залишалась торік ситуація по грипу птиці: в області не зареєстровано жодного випадку підозри або загибелі птахів від цієї та інших інфекційних хвороб.
Для профілактики хвороби Ньюкасла у господарствах різних форм власності проведено щеплення більше 5 мільйонів голів птиці, у господарствах населення – майже 2 з половиною мільйони голів.
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression