Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 квітня, 20:22:41

Наставництво: для дитини з інтернату важлива навіть година спілкування з дорослим, яка може змінити життя на краще

10.02.2021   09:36Агенцiя

Кожен небайдужий дорослий реально може покращити життя дітей-сиріт, які виховуються і проживають в інтернатних закладах. Зокрема, відновити у них довіру до людей, спрямувати у житті, соціалізувати та профорієнтувати.

Про популяризацію, розвиток та етапи процесу наставництва над дитиною, а також пошук потенційних кандидатів у наставники говорили на засіданні круглого столу «Розвиток наставництва над дитиною з інтернатного закладу». Ця інформаційна акція, організована Чернігівським обласним та Чернігівським міським центром соціальних служб, проходила 9 лютого у приміщенні міського центру.

Головними спікерами цього заходу були Алла Кот - директор обласного центру соціальних служб, Тетяна Кузнецова-Молодчая - директор Чернігівського міського центру соціальних служб та Алла Сірик - фахівець із соціальної роботи ЧМЦСС, регіональний тренер з підготовки наставників над дітьми, які проживають у закладах інституційного догляду. Про свій позитивний досвід та майбутні кроки здійснення наставництва також розповідали активні представники громадських організацій, які є небайдужими до проблемних питань громади Чернігова.

Що ж таке наставництво? Для кого і як працює? Наставництво запроваджене Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, допомоги й індивідуальної підтримки, насамперед, у підготовці її до самостійного життя.

Мета наставництва – допомогти дитині підготуватись до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей через спілкування з наставником, отримання спільного з ним досвіду, спостереження за його поведінкою та опанування нових навичок.

За словами Тетяни Кузнецової-Молодчої, наставник - це не член сім'ї, не вчитель і не спонсор. Це авторитетний товариш, який може допомогти, вислухати, дати пораду і зробити життя такої дитини краще, цікавіше і зрозуміліше. А для цього необхідна лише 1 година на тиждень впродовж року - і це може кардинально змінити все життя дитини.

У інтернатних закладах Чернігівської області наразі проживають близько 2000 дітей. Завдяки державі та спонсорській підтримці діти мають гарні умови проживання та навчання. Проте більшість таких діток не мають елементарних життєвих навичок, їм важко орієнтуватися у житті і вони не мають людини, якій могли б довіритися. Саме наставництво – досить добрий інструмент, який наразі дуже актуально популяризувати. Наставником може стати кожен. Але кожен повинен усвідомлювати, що це велика відповідальність перед дитиною, це зв'язок з нею на все життя, - говорили учасники цієї зустрічі.

Усі, хто хоче допомогти дітям-сиротам, готовий взяти на себе відповідальність та стати наставником, повинні зробити кілька кроків. Спочатку отримати інформацію щодо наставництва у соціальних службах, написати відповідну заяву, зібрати невеликий пакет документів. Також важливо пройти безкоштовне навчання в обласному центрі соціальних служб, а потім отримати висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною.

Наразі таке навчання в області вже пройшли 14 осіб, які в майбутньому зможуть змінити на краще життя дітей-сиріт. Але це лише початок.

За додатковою інформацією мешканці міста можуть звертатись до Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї за адресою: вул. Хлібопекарська, 24-а, або за телефоном: 678-604.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка 15:12

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури 20.04.2021 із направленням обвинувального акту до суду завершено досудове розслідування стосовно 2-х мешканців Прилуцького району, які спільно за попередньою змовою групою осіб таємно викрали чуже майно.

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій 15:03

21 квітня голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко обговорила з представниками обласної Ради Церков та релігійних організацій, правоохоронними органами концепцію відзначення Вербної Неділі, Великодня та проведення поминальних днів в області в умовах карантинних обмежень.

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва 14:55

Фахівцями Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства виявлено незаконну рубку дерев дуба звичайного у лісових насадженнях Красилівського лісництва державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 12:11

22 квітня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

"Велике будівництво" на дорогах Чернігівщини 12:08

В рамках програми Президента України "Велике будівництво" цього року у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення, 9 мостів оновити капітально і 5 мостів реконструювати.