Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 11:33:01

Витрати гіпертоніків на ліки зменшились

18.10.2012   09:28Агенцiя

Європейський підхід у забезпеченні населення країни лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії, який запроваджується на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, сприятиме зниженню захворюваності і смертності від цієї патології.

Першим кроком на шляху до цього стали розробка та прийняття Постанови КМУ від 25 квітня 2012 року № 340 “Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”. Питання регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонію знаходиться на постійному контролі обласної виконавчої влади.

Актуальність проблеми зумовлена тим, що артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших захворювань серед населення. Діагностика гіпертонічної хвороби не потребує великих затрат, а лікування, завдяки державній підтримці та наявності якісних та ефективних вітчизняних препаратів, стане доступним для всіх верств населення.

Пілотним проектом передбачене визначення порівняльних (референтних) цін на 7 препаратів (еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін) для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

З 1 серпня 2012 року розпочався відпуск лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими (референтними) цінами, встановленими державою.

Крім того, аптечні заклади надаватимуть власні знижки на зазначені ліки. Так, наприклад, мережа аптечних закладів КП “Ліки України” Чернігівської обласної ради здійснюватиме ще знижку в розмірі 10%. Тобто, населення матиме змогу придбати ліки нижче на 15-20%, ніж це було до встановлення референтних цін, що дає можливість зменшити витрати пацієнтам області за місяць майже на 100 тис. грн., а до закінчення пілотного проекту ця сума становитиме близько 500 тис. грн.

Реалізація пілотного проекту щодо впровадження референтних цін підвищить доступність для населення ліків від гіпертонічної хвороби, а постійне систематичне лікування покращить стан здоров’я та дасть змогу попередити ускладнення (інсульт та інфаркт).

Жителі області можуть звертатися з питаннями, що виникають, на “гарячі” телефонні лінії: тел. 046-2-660-819 та тел. 046-22-4-80-90, які працюють з 8.00 год. до 18.00 год.

Реалізація пілотного проекту дозволить зберегти здоров’я та покращити якість життя наших громадян, знизити рівень інвалідності та підвищити працездатність.

Жителі області позитивно оцінюють дану соціальну ініціативу.

– Овсієнко Марія Миколаївна, директор районної централізованої бібліотечної системи, м. Городня: “Завдяки зниженню цін на протигіпертонічні препарати вони стали доступнішими, тим більше, що такі ліки для людей з постійно підвищеним тиском є життєво необхідними. Висловлюю вдячність ініціаторам програми та всім, хто причетний до її створення”.

– Сулім Ганна Іванівна, пенсіонер, смт Олишівка Чернігівського району. “Для нас, пенсіонерів, дуже важливо, що ціни на такі ліки знизилися. Враховуючи розмір пенсії та постійну необхідність у ліках для зниження тиску, такі ініціативи є вкрай необхідними”.

– Шимко Катерина Михайлівна, пенсіонер, с. Орлівка Куликівського району. “Завдяки новій програмі ліки по зниженим цінам з’явилися у аптечних пунктах. Люди, які живуть з підвищеним тиском, кожного дня дякують ініціаторам цієї доброї справи”.


За повідомленням управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках 09:37

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Чернігівські лучники стали чемпіонами України

Чернігівські лучники стали чемпіонами України 09:13

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих та юніорів відбувся у м.Суми, 10-13 січня 2022 року.

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика 09:09

У спортивній залі Чернігівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» 14 січня відбувся щорічний традиційний турнір з міні-футболу пам’яті Заслуженого тренера України Мирослава Даниловича Мандрика, який більше 30 років пропрацював тренером у школі «Юність».

Про військовий облік для жінок

Про військовий облік для жінок 09:04

В Україні з 17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства оборони, яким розширено та затверджено перелік галузей і професій для жінок, що повинні перебувати на військовому обліку.

Оборона Замостя. Легенда про Лопату

Оборона Замостя. Легенда про Лопату 08:59

У бібліотеці ім. М.Коцюбинського відбулась презентація першого мальопису від Українського інституту національної пам'яті.