Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 11:53:41

До Ніжина завітав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

04.02.2021   10:27Агенцiя

3 лютого до Ніжина з робочим візитом прибув Уповноважений захисту державної мови, народний депутат України VIII скликання Тарас Кремінь.

Тарас Дмитрович поспілкувався з міським головою Олександром Кодолою, радником міського голови Сергієм Охоньком та заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергієм Смагою. Міський голова зазначив, що завтра, 04 лютого, на черговій сесії міської ради депутати розглядатимуть Програму розвитку та функціонування української мови "Сильна мова - успішна держава". Реалізація заходів даної Програми, які передбачають популяризацію української мови, культури та історичної свідомості української нації через найширший спектр культурних, наукових, науково-практичних та інформаційних заходів в закладах освіти, сприятиме розвитку та функціонуванню української мови. «Ніжин – перше місто в Україні, в якому буде прийнята така Програма щодо підтримки української мови. Це ще раз підтверджує, що наше місто – це місто патріотів», - наголосив Олександр Михайлович.

Омбудсмен у рамках свого робочого візиту відвідав Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, картинну галерею НДУ, музей Миколи Гоголя та Ніжинську центральну міську бібліотеку. Поспілкувався з ректором НДУ Олександром Самойленком, викладачами університету, завідувачкою НЦМБ Оленою Єкименко, начальником управління культури і туризму Тетяною Басак та ніжинською вчителькою, яка стала лауреатом другого туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2021" Світланою Шевченко. Тарас Кремінь розповів про ключові напрямки своєї діяльності, роботою, яка проводиться Секретаріатом в напрямку захисту української мови як державної, імплементації мовного законодавства, а також ознайомив з статтею 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка набула чинності 16 січня 2021 року.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання щодо освітньої реформи, розвитку української мови в нашому місті, створення необхідних інструментів для її захисту та популяризації.    

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: стартував цьогорічний прийом проєктів Бюджету участі

Чернігів: стартував цьогорічний прийом проєктів Бюджету участі 11:50

У Чернігові з 15 квітня розпочинається цьогорічний прийом проєктів в рамках Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі), який триватиме по 31 травня. Ці часові рамки, передбачені чинним Положенням про громадський бюджет нашого міста.

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю 11:36

Проект «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» презентували 15 квітня науковій громадськості Чернігова в обласному історичному музеї імені Василя Тарновського. Це масштабний проект, що складається з декількох взаємопов’язаних частин.

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів 11:31

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації продовжує серію дистанційних навчань «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Чергові онлайн-сесії проводяться 15–16 квітня. Цільова аудиторія – старости старостинських округів територіальних громад області.

Минув другий тиждень призовної кампанії на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань

Минув другий тиждень призовної кампанії на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань 11:20

Як то кажуть, все йде за графіком і обласний збірний пункт працює як злагоджений механізм. Призовники прибувають із негативними результатами тестів на наявність у них коронавірусної хвороби COVID-19, оформлюють карткові рахунки, на які їм держава перераховує гарантовані виплати під час призову на строкову військову службу.

Ситуацію у сфері бджільництва обговорено під час онлайн-наради

Ситуацію у сфері бджільництва обговорено під час онлайн-наради 11:06

За спільної ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області і Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації пройшла онлайн-нарада, під час якої обговорено питання ефективного виконання вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини