Розпочалися командно-штабні навчання
На Чернігівщині на загальновійськовому полігоні розпочалися командно-штабні навчання з позначенням дій військ однієї з підпорядкованих бригад оперативного командування «Північ».
Навчання відбуватимуться у декілька етапів, у ході яких особовий склад військової частини відпрацює планування застосування військ в бою та безпосередньо бойові дії у наближених до бойових умовах.
Контроль виконання заходів здійснює апарат керівництва, сформований з числа офіцерів управління ОК «Північ».
Безпосереднім керівником навчань є власне командувач військ оперативного командування генерал-майор Валерій Залужний.
Успішно був розпочатий перший етап навчань – отримання бойового розпорядження на бойове застосування для виконання завдання та проведення планування майбутньої операції. Повітряною розвідкою були проведені дії з виявлення бойового порядку противника, розкриті позиції ворога, власне взводні опорні пункти та місця дислокації ворожої техніки. Для цього були використані безпілотні літальні апарати, зокрема «Лелека-100».
Перший етап продовжиться до наступної доби, після чого розпочнеться другий - практичний. Це власне практичне виконання дій військ безпосередньо на місцевості. Зокрема ротні тактичні навчання з бойовою стрільбою та без неї. Будуть залучені танкові та артилерійські підрозділи, розвідка та ін.
У ході навчань офіцери ОК «Північ» здійснюватимуть нарощування обстановки до поточної операції, контролюватимуть виконання запланованих заходів, а також надаватимуть допомогу в організації та вирішенні проблемних питань. До речі, управління здійснюється відповідно до G-структури, що відповідає стандартам армій країн НАТО.
Оперативне командування "Північ"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.