Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 квітня, 20:43:59

При зростанні багатьох складових, які регулюються державою, Чернігів ще не підвищував своїх комунальних тарифів

03.02.2021   09:55Агенцiя

Ситуація з тарифами, зокрема, у теплогенеруючій галузі - складна, наголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час обговорення на щотижневій розширеній нараді в міській раді 2 лютого.

- Досі немає ціни за спожитий газ у січні. З такою ситуацією ми стикаємося вперше. На цих компаніях формуються величезні збитки. Зокрема, у Чернігові ці підприємства знаходяться в оренді у господарюючих суб’єктів. А в інших містах це переважно комунальні підприємства - тож це йдуть прямі збитки для місцевих бюджетів, - зазначив він.

Зважаючи на складність ситуації, міський голова висловив прохання постійно максимально відкрито проводити роз’яснювальну роботу щодо позиції міста. Комунальні тарифи - тобто те, що встановлює і регулює місто - у Чернігові останнім часом не змінювалися. Але складові, які регулюються державою, постійно зростають.

- Захищати інтереси людей – правильно. Ми стоїмо і будемо стояти на захисті їх інтересів. На сесії ми зробили відповідні звернення. У нас ні один із комунальних тарифів не піднявся. Не зважаючи на зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня, не зважаючи на зростання ціни на електроенергію, ціни за розподіл і т.д. – безпосередньо комунальні тарифи не змінилися. Але всі ціни і платіжки, які люди отримують за газ та електроенергію і відповідно за їхній розподіл, називати комунальними тарифами - не коректно, тому що їх формують не комунальні підприємства, а ті, які не відносяться до повноважень міської влади. І теж це треба роз’яснювати, - наголосив він.

У таких умовах, як комунальні підприємства працюють зараз, для них ще більш важливою стає своєчасність оплати користувачами за надані послуги.

- Сьогодні фактично при зростанні мінімалки, при зростанні цін на електроенергію, якою користуються і наші комунальні підприємства, звісно, у нас «вимиваються» обігові кошти. Тому людям треба хоча би вчасно сплачувати. Колись таки прийдемо до необхідності, що при зростанні складових собівартості ми місяць-два почекаємо, подивимось якою НАК «Нафтогаз» чи Кабінет міністрів оголосить ціну на газ, і якщо один-два квартали ми витримаємо - не будемо піднімати тарифи. Але за інших обставин – ми змушені будемо приймати відповідні рішення, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Також міський голова доручив юридично вивчити, запросивши на зустріч власників малих теплогенеруючих підприємств Чернігова, питання того, чому розраховані та запропоновані ними тарифи ще вище, ніж в АТ «Облтеплокомуненерго».

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка 15:12

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури 20.04.2021 із направленням обвинувального акту до суду завершено досудове розслідування стосовно 2-х мешканців Прилуцького району, які спільно за попередньою змовою групою осіб таємно викрали чуже майно.

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій 15:03

21 квітня голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко обговорила з представниками обласної Ради Церков та релігійних організацій, правоохоронними органами концепцію відзначення Вербної Неділі, Великодня та проведення поминальних днів в області в умовах карантинних обмежень.

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва 14:55

Фахівцями Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства виявлено незаконну рубку дерев дуба звичайного у лісових насадженнях Красилівського лісництва державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 12:11

22 квітня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

"Велике будівництво" на дорогах Чернігівщини 12:08

В рамках програми Президента України "Велике будівництво" цього року у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення, 9 мостів оновити капітально і 5 мостів реконструювати.